Joanna Fiodorow / fot. facebook.com/fiedzahammer

W piątkowych eliminacjach rzutu młotem wystartowały dwie zawodniczki AZS Poznań. Do finału igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro awansowała Joanna Fiodorow, ale nie udało się to Malwinie Kopron.

Piątek był pierwszym dniem zawodów lekkoatletycznych podczas najważniejszej imprezy sportowej na świecie. W eliminacjach rzutu młotem wystartowały 32 zawodniczki podzielone na dwie grupy A i B. Bezpośredni awans do finału dawał rzut na odległość 72 m, albo 12 najlepszych wyników.

Oczywiście najlepszy wynik uzyskała Anita Włodarczyk. Pochodząca z Rawicza rekordzistka świata uzyskała 76,93 m. Włodarczyk jeszcze nigdy w karierze nie rzucała tak daleko w eliminacjach. Oprócz Polki jeszcze tylko dwie inne zawodniczki miały rzut powyżej 72 metrów, Chinka Wenxiu Zhang (73,58 m) oraz Wenezuelka Rosa Rodriguez (72,41 m).

Czwarte miejsce w eliminacjach zajęła Joanna Fiodorow. Zawodniczka AZS Poznań w pierwszej próbie uzyskała 71,77 m, a następnie 71,59 m oraz 69,29 m.

Niestety do finału nie awansowała Malwina Kopron. Druga z reprezentantek akademickiego klubu miała dwa mierzone rzuty 69,31 m oraz 69,69 m. Wynik te dały 21-letniej zawodniczce 15. miejsce, a 12. Alexandra Tavernier miała 70,30 m.

Finał konkursu rzutu młotem kobiet odbędzie się w poniedziałek. Początek o godzinie 15:40 czasu polskiego. Oczywiście wszyscy kibicujemy Polkom!

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments