Nielba Wągrowiec - Lech Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań wygrały 4:1 z Nielbą Wągrowiec w 3. kolejce III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Dwie bramki zdobył Piotr Kurbiel, po jednym trafieniu dołożyli Maciej Orłowski i Niklas Zulciak. To pierwsze zwycięstwo lechitów w sezonie.

Początek rozgrywek nie należał do udanych dla podopiecznych trenera Ivana Djurdjevicia. Na inaugurację bezbramkowo zremisowali ze Spartą Brodnica, a później przegrali 0:1 z Jarotą Jarocin. W 3. kolejce przyszło przełamanie i pewne wygrana z Nielbą.

Wobec trudnej sytuacji kadrowej pierwszego zespołu Kolejorza w składzie rezerw pojawił się tylko Krzysztof Kotorowski.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Lecha II. Już w 4. minucie Kurbiel pokonał bramkarza gości po podaniu Orłowskiego. Asystent przy pierwszym golu chwilę później sam wpisał się na listę strzelców, a po szybkiej kontrze dogrywał mu Zulciak. Goście z Wągrowca najlepszą okazję mieli po strzale Rafała Leśniewskiego, ale piłkarz Nielby posłał futbolówkę obok słupka. Tuż przed gwizdkiem na przerwę swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Kurbiel. W tej sytuacji dobrze dogrywał mu Kamil Jóźwiak.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal Lech nadawał ton wydarzeniom na boisku, ale strzelił tylko jednego gola. Zulciak wykorzystał błąd obrony Nielby i pokonał wągrowieckiego golkipera. Gości stać było tylko na honorową bramkę autorstwa Rafała Leśniewskiego.

– Jesteśmy zadowoleni z przebiegu meczu, zwłaszcza z pierwszej połowy, kiedy nasza gra wyglądała tak jak powinna. W drugiej nasz poziom już spadł, mieliśmy sporo akcji i okazji do podwyższenia wyniku, ale się nie udało. Było dużo strat, przez które przeciwnik miał swoje okazje i w końcu udało im się strzelić bramkę. Ale idziemy w dobrym kierunku i oby tak dalej – powiedział po meczu trener Djurdjević.

Lech II Poznań – Nielba Wagrowiec 4:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Kurbiel (4.), 2:0 Orłowski (10.), 3:0 Kurbiel (45.), 4:0 Zulciak (68.), 4:1 Leśniewski (81.)

Lech II: Krzysztof Kotorowski – Grzegorz Rogala, Antonijs Cernomordijs, Tomasz Dejewski, Maciej Orłowski – Marcin Gawron (46. Kacper Wojdak), Patryk Janasik – Kamil Jóźwiak (72. Mateusz Spychała), Niklas Zulciak (79. Piotr Rymar), Marcin Wasielewski – Piotr Kurbiel (46. Damian Roszczyk)