Warta Poznań pokonała na wyjeździe Kujawiankę Izbica Kujawska 4:0 w meczu III kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Dwie bramki dla Zielonych zdobył Krzysztof Biegański, a po jednej dołożyli Łukasz Białożyt oraz Michał Ciarkowski.

Kujawianka to najsłabszy zespół grupy. Dlatego Warta jako jeden z faworytów do wygrania ligi po prostu musiała przywieźć komplet punktów z Izbicy. Poznaniacy w stu procentach wywiązali się z zadania. Już po pierwszej połowie prowadzili 3:0.

Podopieczni trenera Tomasza Bekasa pierwszą bramkę zdobyli w 23. minucie, kiedy to Łukasz Białożyt skutecznie wykończył akcję po podaniu Jakub Solarka. Po pół godzinie gry było 2:0. Tym razem do siatki Kujawianki po podaniu Michała Ciarkowskiego trafił Krzystof Biegański. Ten sam zawodnik tuż przed końcem pierwszej połowy podwyższył na 3:0.

Warta w drugiej połowie cały czas miała bardzo dużą przewagę. Poznaniacy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek. Wynik spotkania na 4:0 w 90. minucie ustalił Ciarkowski, który wykorzystał podanie Łukasza Spławskiego.

Kujawianka Izbica Kujawska – Warta Poznań 0:4 (0:3)
0:1 – Łukasz Białożyt (23.),
0:2 – Krzysztof Biegański (30.),
0:3 – Krzysztof Biegański (45.),
0:4 – Michał Ciarkowski (90.).

Warta: Jędrzej Dorynek – Tomasz Koziorowski, Wojciech Onsorge, Alain Ngamayama, Nikodem Fiedosewicz (62. Miłosz Brylewski) – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (74. Krystian Łukaszyk) – Jakub Solarek (78. Gracjan Goździk), Filip Brzostowski, Michał Ciarkowski – Krzysztof Biegański (83. Łukasz Spławski).