Kotwica Kórnik - Viking Aleksandrów Kujawski / fot. Irek Pindral

Kotwica Kórnik rozgromiła Vikinga Aleksandrów Kujawski 21:1 w meczu 7. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet grupy I. To rekordowa wygrana kórniczanek w ich historii.

Sam mecz rozpoczął się tak naprawdę dopiero w 5. minucie. Do tego czasu Viking prezentował się całkiem dobrze, a kórniczanki chyba były zaskoczone takim obrotem sprawy. Jednak po reprymendzie trenerki zawodniczki Kotwicy zabrały się za grę. Po pierwszej połowie futsalistki z Wielkopolski prowadziły już 7:0.

Mimo wysokiej przewagi drużyna z Kórnika w drugiej części meczu cały czas dążyła do strzelania kolejnych goli. Viking w ogóle nie radził sobie z atakami podopiecznych trenerki Violetty Biegańskiej. Ostatnia bramka padła na 2 sekundy przed końcową syreną, a spotkanie zakończyło się wygraną Kotwicy 21:1.

Mecz wyjątkowo odbył się w Poznaniu w hali przy ulicy Żonkilowej, ponieważ hala w Kórniku już kilka miesięcy temu była wynajęta na inne zawody.

Kotwica Kórnik – Viking Aleksandrów Kujawski 21:1 (7:0)

Bramki: Anna Jacewicz 6, Hanna Cerajewska 5, Monika Nowak 4, Ewa Weber 2, Justyna Dziabaszewska 2, Klaudia Jędraszyk 1, Martyna Boguszyńska 1 – ?

Kórnik: Aleksandra Blige, Monika Nowak, Klaudia Jędraszyk, Hanna Cerajewska, Ewa Weber , Justyna Dziabaszewska, Martyna Boguszyńska , Anna Jacewicz, Kornelia Szukalska , Paulina Suchorowska.

Trenerka: Violetta Biegańska.

Viking: Paulina Królikowska, Justyna Czerwińska, Sara Budna, Oliwia Gmińska, Elwira Dąbrowska, Roksana Spiechowska, Oliwia Kotsikos.