Poznań Hussars - fot. Marta Dziekańska
Poznań Hussars – fot. Marta Dziekańska

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej Polskiej Ligi Lacrosse zawodnicy Poznań Hussars pokonali u siebie Spartans Oświęcim 7:3. Sobotnie zwycięstwo dało im awans do fazy play-off z trzeciego miejsca.

Przed meczem sytuacja obu zespołów diamtetralnie się różniła. Gospodarze awans do fazy play-off mieli już zapewniony, w przeciwieństwie do gości z Oświęcimia, którzy do ostatniej minuty walczyć będą o walkę o podium z zespołem Kraków Kings. Zwycięstwo w Poznaniu znacznie oddaliłoby widmo meczów barażowych.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od spokojnej i zachowawczej gry obu ekip. Stan meczu otworzył Michał Bucki (Spartans), który w sytuacji man-up precyzyjnym strzałem pokonał Jerry’ego Winiarka (Hussars). Do przerwy gospodarze przegrywali ze Spartans 0:1.

Druga odsłona meczu przebiegała pod dyktando poznaniaków. Spartans mieli problemy w stworzeniu sobie dogodnych sytuacji strzeleckich za sprawą pewnej i zdecydowanej gry poznańskich obrońców. Hussars na długi czas zamknęli przeciwników na ich połowie, wynikiem czego były bramki Jędrzeja Bagińskiego (3) oraz Maurycego Mierkiewicza (1). Wynik do przerwy: 4:1 dla Hussars.

Obraz gry po pierwszej połowie nie zmienił się. Znów stroną dominującą byli Hussars, którzy po indywidualnej akcji Maurycego Mierkiewicza podwyższyli prowadzenie na 5:1. Spartans szukali szansy w strzałach z dystansu, jednak będący w dobrej dyspozycji Jerry Winiarek stanął na wysokości zadania. Przed końcem trzeciej kwarty po podaniu Jędrzeja Bagińskiego bramkę dla Hussars zdobył jeszcze Jakub Skarupa.

Przebudzenie gości nastąpiło w ostatniej odsłonie spotkania. Sygnał do odrabiania strat dał Mateusz Saratowicz, który znalazł się przed bramką i zdobył bramkę na 6:2. Odpowiedź nadeszła pięć minut później, kiedy Szymon Kowalewski (MVP spotkania) zdobył piękną bramkę po indywidualnej akcji. Stan meczu ostatecznie ustanowił Dariusz Czerwik (Spartans). Wynik końcowy 7:3 dla Poznań Hussars.

Ostateczny podział przed miejsc przed fazą play-off będzie znany 5 maja. Wtedy to zostaną rozegrane ostatnie dwa spotkania rundy zasadniczej. Hussars prawdopodobnie będą rozstawieni na 3. miejscu.