Zawodnicy Hussars Poznań bardzo udanie zadebiutowali przed własną publicznością, pokonując Ravens Łódź 17:6.

Goście z miasta włókniarzy jedynie na początku spotkania, stwarzali zagrożenie dla poznaniaków. W miarę upływu czasu, mieli coraz mniej argumentów na dobrze usposobionych gospodarzy.

– Drugi wygrany mecz z Ravens Łódź to dobry prognostyk przed dalszą częścią sezonu. Mimo złego wejścia w mecz (0:2 w pierwszej kwarcie) skupiliśmy się na realizacji założeń taktycznych. Dzięki mozolnemu budowaniu akcji i utrzymywaniu się przy piłce na połowie przeciwnika nie tylko odrobiliśmy straty, ale zbudowaliśmy dużą przewagę co wprowadziło dużo spokoju do naszej gry. Wysokie zwycięstwo cieszy, jednak już teraz skupiamy się na nadchodzących spotkaniach z Legionem Katowice i rewanżowym meczem z Kosynierami Wrocław – powiedział po meczu trener Poznań Hussars Kacper Jankowski. – Generalnie mecz należy uznać za bardzo udany – tak wielu bramek strzelonych przez zespół z Poznania nie widziano od dwóch sezonów. Widoczna była różnica zwłaszcza w porównaniu do wyjazdowego meczu z Ravens, gdzie do końca nie było wiadomo kto będzie górą. Mecze z Łodzią to zawsze duże wydarzenie – zespół z Łodzi jest nazywany „młodszym bratem Hussars”, gdyż to właśnie zawodnicy z Poznania prowadzili warsztaty z lacrosse i pokazali Ravens na czym polega ta gra.

Poznań Hussars – Ravens Łódź 17:6

Bramki dla Hussars: Trzaska 5, Jankowski 4, Stanek 3, Lamorski 2, Mierkiewicz 2, Ehlis 1

Poznań Hussars: 1. Kacper Jankowski, 2. Krzysztof Hamrol, 3. Jan Klinger, 4. Kamil Szamajda, 5. Jakub Skarupa, 6. Mateusz Kandelszajn, 7. Kuba Stanek, 8. Jakub Hepner, 9. Jakub Nadolny, 10.Kamil Lamorski, 11. Maciej Matysiak, 12.Piotr Majorczyk, 13. Maurycy Mierkiewicz, 14. Michał Trzaska 15. Michał Dziachan 16. Adam Głowski, 17. Paweł Dziennik, 18.Kacper Kłos, 19. Daniel Wiszniewski 20. Erik Ehlis

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments