Miniony weekend zawodniczki Poznań Hussars Ladies spędziły w słonecznym Wrocławiu, gdzie wzięły udział w 8 edycji międzynarodowego turnieju lacrosse- Silesia Cup.

Oprócz Ladies w damskich rozgrywkach mogliśmy oglądać zespoły: Kosynierek Wrocław- aktualnych Mistrzyń Polski, młodzieżowej reprezentacji Polski U19, Korsarek z Trójmiasta oraz gości z Łotwy- Riga Griffins.
  Inauguracją rozgrywek, był mecz pomiędzy Poznań Hussars Ladies a Kosynierkami Wrocław. Spotkanie było zacięte i emocjonujące. Nasze zawodniczki wykorzystały ćwiczone na treningach zagrywki i niesione dopingiem zza linii boiska, ostatecznie pokonały aktualne mistrzynie Polski 4:3.

  W kolejnym starciu nasze zawodniczki zmierzyły się z młodzieżową kadrą Polski U19, dla której to był pierwszy turniej, w którym wzięły udział jako drużyna. W tym meczu przewaga naszego zespołu była bardzo widoczna, a młodsze zawodniczki z kadry postawiły sobie za zadanie nabieranie doświadczeń boiskowych. Zdobyły nawet honorową bramkę i mecz zakończył się wynikiem 16:1 na korzyść Poznanianek.

  Drugi dzień lacrossowych zmagań, Poznanianki rozpoczęły meczem przeciwko Riga Griffins. Przeciwniczki przyjechały bardzo dobrze przygotowane i zmotywowane. Doskonale spisywały się na boisku, zarówno w ofensywie jak i defensywie. Poznanianki nie pozostały w tyle i skutecznie walczyły z rywalkami stosując najrozmaitsze zagrywki i skutecznie broniąc swojej bramki. Spotkanie było bardzo widowiskowe i pełne emocji od początku, do końca. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5-4 dla Ladies i dał dużą nadzieję na wygraną całego turnieju.

 Tym ostatnim zwycięstwem dziewczyny przypieczętowały sukces na tegorocznej Silesi. Zdobyły zwycięski puchar oraz wyróżnienia dla Marty Neumann, jako najlepszej bramkarki oraz dla Agnieszki Kosmali za najlepszy atak i największą ilość strzelonych goli-16.

 Całemu wydarzeniu przyświecała iście majówkowa aura, był grill, piękne słoneczko, mnóstwo śmiechu i zabawy. Dla zawodników jak i miłośników lacrosse była to doskonała okazja, żeby aktywnie i wesoło spędzić czas. Młode zawodniczki miały możliwość aby nabywać nowe umiejętności a bardziej doświadczone mogły doskonalić swoją grę i próbować nowych zagrywek. Organizatorzy i tym razem spisali się na piątkę. Wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu, zgodnie potwierdzą, że Silesia Cup ma swój zdecydowanie niepowtarzalny klimat za którym się tęskni. Z niecierpilwością czekamy więc na kolejną edycję już za rok.

Informacja Poznań Hussars Ladies / foto Agnieszka Kosmala

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments