Black Roses Posnania - fot. facebook.com/BlackRosesPosnania
Black Roses Posnania - fot. facebook.com/BlackRosesPosnania
Black Roses Posnania – fot. facebook.com/BlackRosesPosnania

Black Roses Poznania zapraszają 20 września na  INTER-MARK CUP – I Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7, który będzie jednocześnie inauguracją sezonu mistrzostw Polski 2014/2015. Na stadionie Posnanii przy ul. Słowiańskiej zagra 12 kilkunastoosobowych drużyn z całego kraju, w tym zawodniczki reprezentujące Polskę w zawodach międzynarodowych.

Wydarzenie to oprócz rywalizacji ma na celu popularyzację tego drużynowego sportu walki w naszym regionie. W Poznaniu rugby za sprawą męskich drużyn ma już swoją tradycję i cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno widzów jak i mediów, jednak dzięki organizacji tego turnieju mamy nadzieję wpisać na stałe w kalendarzu wydarzeń sportowych turniej poznańskich zawodniczek.

Drużyna Black Roses Posnania mimo krótkiego stażu bardzo mocno zaistniała już na boiskach w rywalizacji krajowej. Zawodniczki trenują od września 2012 roku. Swój debiut turniejowy miały siedem miesięcy później, ostatecznie zajmując wysokie IV miejsce w klasyfikacji mistrzostw Polski sezonu 2012/2013.

Ambicja zawodniczek nie pozwoliła na wakacyjny odpoczynek i dzięki treningom, m.in. na Plaży Miejskiej w Poznaniu, na początku sierpnia 2013 roku drużyna wywalczyła I miejsce w Plażowych Mistrzostwach Polski Rugby w Sopocie. Postępy zespołu zostały także docenione przez władze Polskiego Związku Rugby, który wybrał trenera Black Roses Posnania – Tomasza Kapustkę na trenera kadry Polski na najbliższy sezon, a 6 zawodniczek BRP powołanych zostało na konsultacje reprezentacji Polski, z których 2 grały w barwach Polski na Mistrzostwach Europy w Bergen oraz na Turnieju Międzynarodowym w Amsterdamie.

Kolejny sezon zainicjował turniej w Poznaniu, na którym BRP zajęły III miejsce i po 7 turniejach utrzymały je w końcowej tabeli i zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski. W dniach 9-10 sierpnia tego roku odbył się wakacyjny turniej klasy mistrzowskiej – Mistrzostwa Polski w rugby na plaży, na którym po raz kolejny Czarne Róże zdominowały inne zespoły broniąc złotego medalu.

Niespodziewane sukcesy Black Roses opisywane były zarówno w prasie regionalnej jak i ogólnopolskiej, w telewizji i na portalach internetowych, a ich poczynania śledzi coraz większa grupa widzów.

Sekcja kobieca, która w trakcie turnieju w Poznaniu będzie obchodzić 2-lecie istnienia wsparcie i ambicje czerpie w Klubu Sportowego Posnania, który działa ponad wiek, a sekcja rugby Posnanii zalicza się do najstarszych i nieprzerwanie działających w kraju.

Zawsze aktualne informacje na temat Black Roses Posnania oraz mnóstwo zdjęć można zobaczyć na stronie klubu na Facebooku – facebook.com/BlackRosesPosnania

Harmonogram  INTER-MARK CUP – 20 września:

Godz 9.00 – rejestracja drużyn
Godz 10.00 – rozgrywki grupowe
Godz 12.30-13.00 – przerwa – animacje dla dzieci i młodzieży
Godz 13.00-13.30 – półfinały
Godz 13.40-14.00 – finał
Godz 17.00 – mecz ekstarligii mężczyzn Posnania Rugby Club – Ogniwo Sopot
Od godz 15.00-19.00 – „III połowa” – wspólne uczczenie turnieju i integracja zespołów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz