Lech II Poznań przegrał z Nielbą Wągrowiec 0:1 w meczu 4. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. To trzecia porażka rezerw Kolejorza w tym sezonie.

Goście bramkę zdobyli w 15. minucie spotkania. Bramkarz Lecha Kamil Czapla źle wybił piłkę, która została przejęta przez Błażeja Nowaka. Niedawny piłkarz Warty Poznań wbiegł w pole karne, gdzie dobrze podał do Michała Fertikowskiego, a ten z bliska umieścił futbolówkę w bramce.

Nielba mogła zdobyć jeszcze kilka bramek, ale piłkarzom z Wągrowca zabrało szczęścia. Piłka po strzałach Marcina Ankudowicza oraz Fertikowskiego odbijała się odpowiednio od słupka i poprzeczki. Kolejorz dopiero w ostatnich dziesięciu minutach spotkania stworzył kilka groźnych sytuacji do strzelenia gola. Najlepszą miał Mateusz Klichowicz, który przegrał pojedynek sam na sam z Patrykiem Łagodzińskim.

Po tym spotkaniu Nielba awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Natomiast Lech II jest obecnie 13. drużyną III ligi.

– Pod względem piłkarskim ekipa z Wągrowca była od nas lepsza. Goście stworzyli sobie więcej sytuacji, choć szkoda, że bramkę zdobyli po naszym indywidualnym błędzie, który nie ma prawa nam się przytrafić. My mieliśmy swoje szanse w końcówce i gdybyśmy zachowali więcej zimnej krwi pod bramką rywala, to mogliśmy zremisować. Cieszy debiut w seniorskiej piłce Krzysia Gładosza z rocznika 1997 – powiedział po meczu z Nielbą, trener Lecha II Patryk Kniat.

Lech II Poznań – Nielba Wągrowiec 0:1 (0:1)
0:1 – Michał Fertikowski (15.).

Lech II: Kamil Czapla – Maciej Orłowski, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski, Grzegorz Rogala – Marcin Gawron, Piotr Rymar (64. Patryk Wolski) – Piotr Fontowicz (46. Miłosz Nowicki), Jakub Serafin, Dawid Juchacz (46. Mateusz Klichowicz) – Krzysztof Gładosz (79. Emil Szczupakowski).

Nielba: Patryk Łagodziński – Jacek Figaszewski, Adrian Mikołajczak, Dawid Jasiński, Kacper Wierzbicki – Michał Grzesiek (85. Łukasz Iskrzyński), Maciej Klawiński – Błażej Nowak (90. Patryk Polak), Marcin Ankudowicz, Michał Fertikowski (88. Marcin Sergiel) – Paweł Wicher (74. Jędrzej Wiśniewski).

Żółte kartki: Nowicki – Klawiński