W kolejnym dniu turnieju Poznań Open 2015 rozgrywano pozostałe mecze II rundy singla i ćwierćfinały debla. Spotkania w większości były bardzo zacięte, co z pewnością cieszyło kibiców spragnionych dobrego tenisa. W grze pojedynczej znamy już wszystkich ćwierćfinalistów, a w podwójnej półfinalistów.

Już początek dnia zwiastował emocje. Pasjonujący pojedynek stoczyli Brazylijczyk Andre Ghem i Japończyk Taro Daniel. Pierwszego seta 6:2 wygrał zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni, ale był on bardziej zacięty, niż wskazuje wynik. Od drugiego bardziej agresywnie zaczął grać Ghem, co ostatecznie pozwoliło mu zwyciężyć 6:2. W trzecim secie ponownie lepszy był Brazylijczyk, który wygrał cały mecz. Spotkanie obfitowało w wiele długich wymian, dlatego nie dziwi, że mecz trwał prawie 2,5 godziny.

Również trzy sety musieli rozgrywać turniejowa „jedynka” – Pablo Carreno Busta, oraz „trójka” – Lucas Pouille. Przeciwnikiem Hiszpana był Francuz Mathias Bourgue. Pierwszy set po myśli Busty 6:2, ale zacięty. W drugim żaden z zawodników nie chciał odpuścić i potrzebny był tie-break. W nim lepszy okazał się Bourgue. Potrzebny był trzeci set, którego dość gładko wygrał Hiszpan i awansował do ćwierćfinału.

Pouille za rywala miał Chorwata Franko Skugora. Pierwszego seta dość pewnie wygrał Francuz. Jednak w drugim Skugor zaczął trafiać pierwszym podaniem i wygrał 6:3. Trzeci, decydujący był wyrównany, ale w końcówce więcej opanowania zachował Pouille i ostatecznie to on zwyciężył w całym meczu.

W czwartek rozgrywano także ćwierćfinały par podwójnych. Dalej awansowali rozstawieni z numerem 1. Mikhail Elgin i Mateusz Kowalczyk, którzy pokonali parę polsko-rumuńską Karol Drzewiecki, Vlad Victor Cornea. W innych spotkaniach Polacy grali ze zmiennym szczęściem. Tomasz Bednarek w parze z Alexandrem Satschko ulegli Hiszpanom Inigo Cervantesowi i Pere Ribie. Zaś Michał Dembek z Viktorem Kostinem dość niespodziewanie wygrali z turniejową „dwójką” Guillermo Duran, Sergio Galdos.

Wyniki II rundy singla:

Andre Ghem (BRA) – Taro Daniel (JAP)[7] 2:6, 6:2, 6:4

Lucas Pouille (FRA)[3] – Franko Skugor (CRO) 6:3, 3:6, 6:4

Pablo Carreno Busta (SPA)[1] – Mathias Bourgue (FRA) 6:2, 6:7(4:7), 6:1

Jan Satral (CZE) – Axel Michon (FRA) 7:6(7:5), 6:2

Wyniki ćwierćfinałów debla:

Mikhail Elgin (RUS)[1], Mateusz Kowalczyk (POL)[1] – Vlad Victor Cornea (ROU), Karol Drzewiecki (POL) 6:4, 6:3

Inigo Cervantes (SPA), Pere Riba (ESP) – Tomasz Bednarek (POL)[3], Alexander Satschko (GER)[3] 7:6(7:3), 7:5

Julio Peralta (CHI)[4], Matt Seeberger (USA)[4] – Maxim Dubarenco (BLR), Alexander Kudryavtsev (RUS) walkower

Michał Dembek (POL), Viktor Kostin (GER) – Sergio Galdos (PER)[2], Guillermo Duran (ARG)[2] 7:6(7:2), 6:2