grzegorz-panfil

Grzegorz Panfil przegrał z Bośniakiem Damirem Dżumhurem w ćwierćfinale challengera Poznań Open. Tym samym z turnieju gry pojedynczej odpadł ostatni z Polaków. Natomiast w finale debra zagra Mateusz Kowalczyk w parze z Finem Henri Kontinenem.

W pierwszym secie meczu z Dżumhurem Panfil dał się przełamać w najgorszym z możliwych momentów, gdy przegrywał 4:5. Drugą partię 25-letni tenisista z Zabrza rozpoczął wyśmienicie. Polak prowadził już 4:0, ale w tym momencie kompletnie rozsypała się jego gra. Za to Bośniak wygrał pięć kolejnych gemów. Przy stanie 5:4 dla Dżumhura serwował Panfil. Niestety Polak, mimo prowadzenia 40:15, przegrał także drugiego seta i tym samym cały mecz.

W sobotę odbędą się półfinały. O godzinie 12.00 rozpocznie się mecz rozstawionego z numerem jeden Austriaka Andreasa Haidera-Maurera z turniejową „czwórką” Hiszpanem Pablo Carreno Bustą. Po nich na kort wejdą Dżumhur oraz rozstawiony z piątką Francuz Stephane Robert.

Na koniec dnia odbędzie się finał turnieju debla. Zobaczymy w nim Polaka Mateusza Kowalczyka, który w parze z Finem Kotinenem, zmierzy się z niemiecką parą Gero Kretschmer – Alexander Satschko. Mecz ten rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 15.00.