12 lipca wystartuje jedenasta edycja turnieju tenisowego Poznań Open. Najwyżej rozstawiony będzie 92. tenisista świata Słoweniec Blaz Rola. Jednak za faworyta turnieju uznawany jest David Goffin.

Belg zajmuje obecnie 105. miejsce w rankingu ATP, ale dwa lata temu był sklasyfikowany na 42. pozycji. W tym roku najlepszym wynikiem 23-letniego tenisisty jest awans do drugiej rundy lutowego turnieju w Acapulco o puli nagród 500 tysięcy dolarów.

Goffin startował także na kortach Wimbledonu, gdzie w I rundzie wyeliminował go Andy Murray. W następnym meczu Szkot pokonał rozstawionego w Poznaniu z numerem jeden Blaza Rola. Słoweniec w I rundzie wygrał z Hiszpanem Pablo Andujarem.

Oprócz wspomnianych zawodników w stolicy Wielkopolski zobaczymy także finalistów z zeszłego roku Austriaka Andreasa Haider-Mauera (95  ATP) i Bośniaka Damira Dzumhura (123 ATP). – Lista startowa jest lepsza niż w zeszłym roku, a pula nagród o 5 tysięcy euro wyższa – mówi Krzysztof Jordan,  dyrektor Challengera ATP Poznań Open. W sumie zawodnicy powalczą o 35 tysięcy dolarów. Zwycięzca otrzyma 5 tysięcy oraz 80 punktów do rankingu ATP.

„Dziką kartę” otrzyma na pewno najlepszy polski junior Kamil Majchrzak. Pozostałe trzy miejsca w turnieju główny zostały przeznaczone dla Łukasza Kubota, Andrzeja Kapaś, Błażej Koniusz lub Grzegorza Panfila. – Szansę gry Łukasza Kubota oceniam na 50 procent. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Wiele zależy od stanu jego zdrowia – informuje Jordan. – Jerzy Janowicz prawdopodobnie spadnie poza czołową 50-kę rankingu, więc nie ma formalnych przeszkód, by zagrał w Poznaniu. Przed dwoma laty tu wygrał, więc kiedyś powinien bronić tytułu. Może sentymentalnie zechce tu wrócić? Wówczas przyznamy mu „dzika kartę” – zapewnia dyrektor turnieju.

Poznań Open rozpocznie się 12 lipca. Do fazy ćwierćfinałowej wstęp jest wolny. Aktualne informacje na temat turnieju dostępne są na stronie poznanopen.pl.