Poznań Hussars Ladies - fot. Izabela Uchańska

Po prawie półtorarocznej przerwie w Polsce ponownie ruszają rozgrywki lacrosse kobiet. Pierwszy turniej o mistrzostwo Polski odbędzie się w najbliższą niedzielę w Poznaniu. Stolicę Wielkopolski będą reprezentować zawodniczki Hussars Ladies.

Po tak długim przestoju start ligi to zdecydowany sukces, do którego na pewno przyczyniło się dofinansowanie jakie Polska Federacji Lacrosse dostała z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach przygotowań do The World Games 2017. Fundusze uzyskane na rzecz budowy kobiecej reprezentacji zmotywowały całe środowisko do działania.

W tym sezonie w lidze biorą udział 4 drużyny. Obok Hussars Ladies wystąpią w niej Kosynierki Wrocław, Korsarki Trójmiasto oraz Kraków Lacrosse Queens – najmłodsza drużyna w tym gronie.

Kadrę Poznań Hussars Ladies w sezonie 2015/2016 będą stanowić przede wszystkim zawodniczki, dla których będzie to co najmniej trzeci start w rozgrywkach ogólnopolskich. Obok doświadczonych dziewcząt zagrają także debiutujące: Anna Chmielewska, Marta Kaczmarek, Zuzanna Olejnicka oraz Daria Świerblewska. Do zespołu dołączyła także Beata Janeczko, grająca wcześniej w zespole z Trójmiasta.

– Cieszymy się, że możemy po tak długiej przerwie znowu złapać kije w ręce i ruszyć do walki o trofeum najlepszej damskiej drużyny lacrosse w Polsce. Obecnie pracujemy nad taktyką oraz doszkoleniem nowych zawodniczek, które po raz pierwszy będą reprezentować poznański klub lacrosse. W pierwszym turnieju gramy tylko jeden mecz, co jest komfortową sytuacją dla nas, gdyż jakiekolwiek niedopatrzenia taktyczne, będzie można poprawić i pojechać lepiej przygotowanym na kolejny turniej w Krakowie, gdzie wystąpimy w dwóch meczach. Na poznańskim Grunwaldzie zmierzymy się z drużyną Korsarki Trójmiasto, z którą jak dotąd zawsze wychodziłyśmy zwycięsko i chciałybyśmy po raz kolejny powtórzyć ten scenariusz – powiedziała na oficjalnej stronie drużyny zawodniczka Poznań Hussars Ladies Marta Dziekańska.

– Jak czuję się przed pierwszym turniejem Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet? Przede wszystkim jestem podekscytowana, bo to mój pierwszy turniej lacrosse i nie mogę się go już doczekać. Czuję też lekki stres, ponieważ gram od niedawna i w nowych sytuacjach zawsze jestem lekko podenerwowana. Jest to jednak stres budujący, więc patrzę na nadchodzący turniej z wielkim optymizmem – to słowa debiutantki w zespole Poznań Hussars Ladies Darii Świerblewskiej.

Plan spotkań I Turnieju Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet:

10.30 – 12.00 Kosynierki Wrocław – Kraków Queens

12.00 – 13.30 Poznań Hussars Ladies – Korsarki Trójmiasto

13.30 – 15.00 Kosynierki Wrocław – Korsarki Trójmiasto

Turniej odbędzie się na boisku WKS Grunwald, przy ulicy Promienistej 27.

źródło: poznanhussars.pl

I Turniej Ligi Lacrosse Kobiet Poznań

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments