Katarzyna Piter - fot. facebook.com/KatarzynaPiter
Katarzyna Piter – fot. facebook.com/KatarzynaPiter

Katarzyna Piter i Alicja Rosolska były bardzo bliskie awansu do półfinału turnieju BNP Paribas Katowice Open. Poznańsko-warszawski duet mimo prowadzenia 6:2, 4:2 ostatecznie przegrał z Paulą Kanią i Rosjanką Walerią Sołowiową.

Biało-czerwone do połowy drugiego seta potwierdzały, że są faworytkami meczu. Pierwszego wygrały gładko 6:2, a w drugiej partii spotkania prowadziły już 4:2. Od tego momentu przewagę na korcie miały Kania i Sołowiowa, które wygrały trzy kolejne gemy. W końcu deblowe partnerki z Pucharu Federacji wyrównały na 5:5, ale polsko-rosyjski duet najpierw obronił swój serwis, a następnie przełamał podanie Rosolskiej na 7:5.

W decydującym o wyniku spotkania mistrzowskim tie-breaku trwała wyrównana walka punkt za punkt. Ostatecznie jednak  Piter z Rosolską przegrały 6:2, 5:7, 8-10.