Warta Poznań / fot. Irek Pindral

Beniaminek II ligi w inauguracyjnym meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rozgrywek wygrywa z GKS Tychy 2:0. Bramki strzelili Jan Paczyński i Bartosz Kieliba.

Sport.pl najpierw informował o tym, że Warta testuje pięciu piłkarzy, później na tej samej stronie mogliśmy przeczytać o czterech zawodnikach zaś dzisiaj okazało się, iż Tomasz Bekas sprawdza sześciu futbolistów.  Mowa tu o: obrońcach Piotrze Rogali i Adrianie Bednarskim (obaj Korona II Kielce), bramkarzu Macieju Raniowskim (ostatnio norweski Verdal IL), pomocniku Damianie Sierancie (Lech II Poznań), obrońcy Jakubie Kiełbie (Jarota Jarocin) i pomocniku Patryku Pawłowskim (podstawowy zawodnik Warty w CLJ).

Niemniej żaden z powyżej wymienionych nie wpłynął wymiernie na końcowy rezultat. Wynik 2:0 dla Dumy Wildy to zasługa Bartosza Kieliby, który w 15. minucie po podaniu Krzysztofa Biegańskiego umieścił futbolówkę w siatce, a także Jana Paczyńskiego, który tuż przed zakończeniem spotkania zagranie Miłosza Brylewskiego zamienił na bramkę.

Następny sparing Warciarze rozegrają w sobotę w Szamotułach z Miedzią Legnica o godzinie 11:00.

Warta Poznań – GKS Tychy 2:0 (1:0)

Bramki: Bartosz Kieliba (15.), Jan Paczyński (90.)

Warta: I połowa: Mateusz Filipowiak – Adrian Bednarski, Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb, Alain Ngamayama, Łukasz Białożyt, Gracjan Goździk, Krzysztof Biegański, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski. II połowa: Maciej Raniowski – Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Piotr Rogala, Nikodem Fiedosewicz, Damian Sierant, Miłosz Brylewski, Adrian Szynka, Tomasz Koziorowski, Michał Ciarkowski (60′ Patryk Pawłowski), Jan Paczyński.

GKS Tychy: I połowa: Marek Igaz – Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Seweryn Gancarczyk, zawodnik testowany, Bartosz Rutkowski, Mateusz Bukowiec, Mariusz Zganiacz, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz, Mateusz Mączyński. II połowa: Łukasz Krzczuk – Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek (70′ Dimitri Lavalee), Daniel Tanżyna, Tomasz Górkiewicz, Jakub Kowalski (80′ Dawid Błanik), Stepan Hirskyj (77′ Wojciech Szumilas), Artur Lenartowski, Artur Pląskowski (80′ Daniel Duda), Kacper Czernicki (70′ Damian Nieśmiałowski), Adam Varadi.

źródło: własne / sportowefakty.pl