Patrycja Wyciszkiewicz - fot. facebook.com/patrycja.wyciszkiewicz.fanpage

Malwina Kopron i Joanna Fiodorow awansowały do finału konkursu rzutu młotem. Natomiast Patrycja Wyciszkiewicz oraz Robert Bryliński pobiegną w półfinałach swoich konkurencji na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w Amsterdamie.

Fiodorow miała dzisiaj niezwykle trudny dzień. Jednak nie z powodu uzyskanego wyniku, ponieważ rzut na odległość 69,35 m dał jej pewny awans do finału. Fiodorow dowiedziała się dzisiaj o śmierci swojego taty. – Muszę przetrwać ten dzień, choć nie ukrywam, że jest ciężko. Liczę na to, że pozbieram się i w finale powalczę nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla reprezentacji – mówiła Fiodorow cytowana przez pzla.pl.

Z awansem do finału nie miała problemu także Malwina Kopron. 21-letnia zawodniczka wystartowała w porannej grupie eliminacyjnej, w której z wynikiem 69,23 m zajęła piąte miejsce. Bezpośredni awans dawało 71 m, albo dwanaście najlepszych wyników. Dlatego Malwina musiała czekać na rezultaty Grupy B.

–  Nie uważam startu za bardzo udany, byłam mało skoncentrowana, cofałam biodra i wolno kręciłam – napisała Kopron na swojej stronie na Facebooku.

Ostatecznie Fiodorow był ósma, a Kopron dziewiąta w eliminacjach. Oczywiście najdalej rzuciła Anita Włodarczyk (73,94). Finał rzutu młotem odbędzie się w piątek. Początek o godzinie 18:10.

Plan w stu procentach w biegu na 400 m wypełniła także Patrycja Wyciszkiewicz. 22-letnia sprinterka w swoim biegu eliminacyjnym z czasem 52,79 zajęła drugie miejsce, co dało jej pewny awans do półfinału. – Udało się! ? Jutro o 17.42 bieg półfinałowy. Zapraszam przed telewizory i proszę o trzymanie kciuków! – napisała Patrycja na swojej stronie na Facebooku.

Natomiast do półfinału biegu przez płotki na 400 m awansował Robert Bryliński. Bezpośredni awansow do następnej rundy uzyskiwało po dwóch najlepszych zawodników z czterech serii oraz czterech następnych z najlepszymi czasami.

Bryliński w swoim biegu zajął trzecie miejsce, ale wynik 50,74 s dał mu promocję do startu w półfinale, który odbędzie się w czwartek o godzinie 16.29.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments