Warta Poznań - Kotwica Kołobrzeg / fot. Irek Pindral

Ciekawy, szybki i efektowny mecz. Takimi słowami można opisać spotkanie w pierwszej kolejce sezonu II ligi, w którym Warta Poznań zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg 1:1.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Raz lepiej akcje rozgrywali gospodarze, a innym razem goście. Dzięki szybkiemu tempu rozgrywania spotkania wiele sytuacji było bardzo groźnych. W efekcie pierwsza bramka padła już w 12. minucie. Wówczas Bartosz Kieliba uderzeniem głową trafił do siatki przyjezdnych. Podopieczni Piotra Tworka nie poddali się i jeszcze bardziej zaciekle nacierali na bramkę strzeżoną przez Mateusza Filipowiaka.

Obrona Zielonych robiła wszystko, by nikogo nie dopuścić do strzału, ale w 32. minucie dali się przejść. Piotr Giel płaskim uderzeniem w lewy róg bramki pokonał Filipowiaka i mieliśmy remis 1:1. Przed zakończeniem pierwszej połowy goście mieli jeszcze jedną groźną sytuacje. Ten sam piłkarz, który doprowadził do wyrównania minął w 41. minucie golkipera Dumy Wildy i strzelił na pustą kastę. Na szczęście dla gospodarzy Tomasz Dejewski uratował swój zespół, wybijając futbolówkę niemal sprzed linii bramkowej.

W czasie drugiej części spotkania rezultat nie uległ zmianie. Chociaż były liczne okazje do tego, aby dwukrotny mistrz Polski zgarnął komplet punktów. W doliczonym czasie gry piłkarzom Tomasza Bekasa udało się nawet zdobyć drugiego gola. Ale nie został on uznany. Filip Brzostowski dostał podanie kiedy był na spalonym. Tak więc jego dogranie do Łukasza Spławskiego, które Spławik zamienił na bramkę nie zostało zaakceptowane przez arbitra.

Ostatecznie Warta z Kotwicą podzieliły się punktami. Oba zespoły chciały zdobyć trzy punkty, niemniej nikt nie rozpaczał z powodu remisu.

Warta Poznań – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:1)

Bramki: Bartosz Kieliba (12.) – Piotr Giel (32.)

Warta: Mateusz Filipowiak – Artur Marciniak, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb – Alain Ngamayama, Łukasz Białożyt, Michał Cywiński (67. Filip Brzostowski), Krzysztof Biegański (77. Dominik Chromiński), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.

Kotwica: Robert Błąkała – Jakub Poznański, Błażej Chouwer, Mateusz Jagiełło, Remigiusz Szywacz, Korneliusz Sochań (45. Mateusz Świechowski), Maciej Załęcki, Karol Żmijewski, Łukasz Kacprzycki (75. Piotr Paprocki), Sebastian Bartlewski, Piotr Giel (83. Hubert Laskowski).

Żółte kartki: Dominik Chromiński – Karol Żmijewski, Korneliusz Sochań, Jakub Poznański, Sebastian Bartlewski