Patrycja Wyciszkiewicz - fot. screen z youtube.com/PZLAwideo

Patrycja Wyciszkiewicz pierwszą Polką od 10 lat, która wystąpi w półfinale biegu na 400 m na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. Poznanianka w eliminacjach w Pekinie ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Wyciszkiewicz wystartowała w pierwszej z sześciu serii. Bezpośrednio awans do półfinału uzyskiwały trzy najlepsze zawodniczki oraz sześć z najlepszymi czasami ze wszystkich biegów. 21-letnia sprinterka zajęła w swojej serii czwarte miejsce i musiała czekać na rozwój wydarzeń. Okazało się, że jej nowy rekord życiowy 51,31 s (poprzedni 51,56 s) wystarczył do awansu do półfinału.

Zawodniczka Olimpii Poznań ostatecznie osiągnęła 17. czas eliminacji. – Musiałam od początku biec swoje, a to zaowocowało dobrym wynikiem i jestem zadowolona. To był bieg na maksa, ale mówiąc naszą gwarą „nie ujechałam się”. Po biegu miałam siły, więc mam nadzieję, że w półfinale poprawię życiówkę – opisuje Wyciszkiewicz cytowana przez pzla.pl.

Nowa rekordzistka Polski młodzieżowców w półfinale wystartuje we wtorek o godzinie 13:12. Wyciszkiewicz został przydzielony drugi tor. Lista startowa dostępna jest tutaj. Bezpośredni awans do finału uzyskają po dwie najlepsze sprinterki oraz dwie z najlepszymi czasami ze wszystkich trzech biegów.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz