Koszykarki Poznań City Center AZS pokonały na wyjeździe lidera I ligi AZS Politechnika Korona Kraków 56:47. Po tym spotkaniu Akademiczki zrównały się punktami z zespołem ze stolicy Małopolski, a pierwsze miejsce w tabeli przegrywają gorszym stosunkiem punktów.

Poznanianki w Krakowie musiały sobie radzić bez Darii Marciniak, która nie mogła zagrać z powodu kontuzji. Pozostałe zawodniczki stanęły jednak na wysokości zadania. Poznań City Center AZS od początku spotkania miał kilkupunktową przewagę. Pierwszą kwartę Akademiczki wygrały 15:12, a na 3 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy było 25:20 dla nich. Krakowianki odrobiły jednak wszystkie straty i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 26:25.

Koszykarki ze stolicy Wielkopolski dopadł natomiast kryzys. Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego przez ponad sześć minut ani razu nie trafiły do kosza. Ale jak już zaczęły punktować to zapewniły sobie zwycięstwo w całym spotkaniu. Kolejne celne trójki Kingi Woźniak, Karoliny Budeń i Magdaleny Wojdalskiej dały poznaniankom wygraną w trzeciej kwarcie 17:2 i prowadzenie w meczu 42:28.

Krakowianki w ostatniej części spotkania zbliżyły się na siedem punktów (47:54), ale wszystkich strat nie były już w stanie odrobić. Ostatecznie Poznań City Center AZS pokonał AZS Politechnika Korona Kraków 56:47 i zrewanżował się za porażkę w pierwszej rundzie u siebie 49:63.

Trzecim double-double z rzędu popisała się Patrycja Szelągowska, która zdobyła 14 punktów i miała 12 zbiórek.

AZS Politechnika Korona Kraków – Poznań City Center AZS 47:56 (12:15, 14:10, 2:17, 19:14)

Kraków: Agnieszka Krzywoń 17, Agata Rafałowicz 9, Joanna Grymek 6, Aleksandra Teklińska 5, Katarzyna Homoncik 4, Olga Kossmann 4, Katarzyna Pasek 2, Kinga Wilk 0, Dominika Majkut 0.

Poznań: Magdalena Wojdalska 16, Patrycja Szelągowska 14, Kinga Woźniak 14, Elżbieta Giedrojć 7, Karolina Budeń 5, Paulina Adamowicz 0, Kinga Banach 0, Joanna Rzeszutek 0, Maria Adamczak 0.