Daria Marciniak znowu była najlepsza na boisku – fot. Wojciech Klepka

Koszykarki Poznań City Center AZS dzięki bardzo dobrej grze w drugiej połowie pokonały na wyjeździe Grot Dekorex Pabianice 68:59. Kolejne świetne spotkanie rozegrała Daria Marciniak, która zdobyła 27 punktów i zebrała 17 piłek.

Na poprzednich dwóch meczach poznanianek trener Ryszard Barański z powodów zdrowotnych nie był obecny. Jeden z nich zakończył się wygraną u siebie z AZS Uniwersytet Warszawski, a drugi porażką na wyjeździe z SMS PZKosz Łomianki.

W obu spotkaniach drugi trener Michał Barański w bardzo dużym stopniu korzystał z zawodniczek rezerwowych. Sporo rotował składem, aby podstawowa piątka zachował jak najwięcej sił na końcówki spotkań. Z drużyną z Warszawy ta taktyka przyniosła pozytywny skutek, ale w Łomiankach poznanianki przegrały ostatnią kwartę. W sobotę było inaczej. Trener Ryszard Barański po powrocie do prowadzenia drużyny skorzystał tylko z trzech rezerwowych, które w sumie spędziły na parkiecie 20 minut.

AZS w miarę udanie rozpoczął sobotni mecz. Koszykarki ze stolicy Wielkopolski na początku drugiej kwarty miały dziesięć punktów przewagi (18:8), ale końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do pabianiczanek. Podopieczne trenerki Sylwii Wlaźlak odrobiły wszystkie straty, a następnie wyszły na prowadzenie 25:24.

Do połowy czwartej kwarty trwała wyrównana walka. Z jedną tylko różnicą. Obie drużyny w końcu zaczęły trafiać do kosza na zdecydowanie lepszej skuteczności niż w pierwszej połowie. Na pięć minut przed końcem spotkania był remis po 54. W kolejnych kilku akcjach praktycznie rozstrzygnęły się losy zwycięstwa.

Kinga Woźniak wykorzystała pierwszy rzut wolny, po drugim piłkę w ataku zebrała Daria Marciniak, a ponowienie trójką zakończyła Karolina Budeń. Pabianiczanki odpowiedziały niecelnym rzutem zza linii 6,75, a po chwili Marciniak dołożyła kolejne dwa punktu.

Następnie gospodynie popełniły stratę w ataku, a Woźniak trafiła oba rzuty wolne, co dało poznaniankom prowadzenie 62:54. Grot Dekorex miał jeszcze niemal trzy minuty na odrobienie strat, ale nie był w stanie tego dokonać. Dzięki zwycięstwu 68:59 Poznań City Center AZS utrzymał prowadzenie w walce o awans do fazy play-off walki o awans do Ekstraklasy.

Grot Dekorex Pabianice – Poznań Cit Center AZS 59:68 (8:13, 17:11, 22:23, 12:21)

Pabianice: Joanna Szałecka 12, Katarzyna Szymańska 7, Joanna Rozwandowicz 7, Joanna Bogacka 6, Anna Krakowska 6, Natalia Piestrzyńska 6, Ewelina Okonek 4, Angelika Kowalska 4, Sylwia Włodarek 0,

Poznań: Daria Marciniak 27, Kinga Woźniak 19, Magdalena Wojdalska 14, Karolina Budeń 6, Kinga Banach 2, Agata Siwińska 0, Paulina Adamowicz 0, Patrycja Szelągowska 0.