Karolina Budeń (Poznań City Center AZS) - fot. Wojciech Klepka
Karolina Budeń była w sobotę najlepsza wśród zawodniczek Poznań City Center AZS – fot. Wojciech Klepka

Koszykarki Poznań City Center AZS pokonały na wyjeździe AZS Uniwersytet Warszawski 59:52 i na kolejkę przed zakończeniem drugiego etapu I ligi mogą być już pewne przynajmniej drugiego miejsca przed fazą play-off.

Poznanianki na początku spotkania zupełnie nie mogły sobie poradzić z warszawiankami, które po pierwszej kwarcie prowadziły 20:9. Taki wynik był sporym zaskoczeniem. Stołeczny zespół co prawda zajmuje 4. miejsce w lidze, ale to dzięki wynikom w pierwszej fazie sezonu. W drugim etapie rozgrywek podopieczne trenera Maciej Gordona do sobotniego spotkania wygrały tylko dwa z ośmiu rozegranych meczów.

W drugiej kwarcie zawodniczki ze stolicy Wielkopolski odrobiły wszystkie straty i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 29:27. Głównie dzięki świetnej grze Karoliny Budeń, która w pierwszej połowie trafiła cztery rzuty za trzy punkty. Dla skrzydłowej PCC AZS był to  najlepszy mecz w sezonie. 26-letnia zawodniczka w sumie zapisała na swoim koncie 16 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku czwartej kwarty, która rozpoczęła się od minimalnej przewagi poznanianek 43:42. Jednak w 120 sekund po pięciu punktach z rzędu Kingi Woźniak oraz trójce Pauliny Adamowicz podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego prowadziły 51:42, a na pięć minut przed końcem przed końcem było już 59:44.

Nasze koszykarki kolejny raz w tym sezonie w ostatniej części spotkania zdominowały swoje rywalki i w końcówce meczu zapewniły sobie zwycięstwo. Po sobotniej wygranej zawodniczki ze stolicy Wielkopolski są już pewne minimum 2. miejsca na zakończenie drugiego etapu I ligi.

W ostatnim meczu przed fazą play-off Poznań City Center AZS 18 marca zmierzy się u siebie z SMS PZKosz Łomianki.

AZS Uniwersytet Warszawski – Poznań City Center AZS 52:59 (20:9, 7:20, 13:14, 12:16)

Poznań: Karolina Budeń 16, Kinga Woźniak 15, Paulina Adamowicz 9, Elżbieta Giedrojć 8, Patrycja Szelągowska 5, Magdalena Wojdalska 4, Daria Marciniak 2, Marcelina Pawlikowska 0, Agata Siwińska 0, Joanna Rzeszutek 0, Kinga Banach 0.

Warszawa: Katarzyna Sobczyńska 19, Magdalena Romanek 14, Monika Radomska 6, Justyna Owczarek 5, Natalia Panufnik 2, Monika Bieniek 2, Anna Pawłowska 2, Sylwia Zabielewicz 2, Agata Opolska 0.