AZS UAM Poznań pokonał AZS UŚ Katowice 4:0 w pierwszym meczu Ekstraligi Futsalu Kobiet w tym sezonie przed własną publicznością. Bardzo duży wkład w zwycięstwo Akademiczek miała bramkarka Katarzyna Osiadło.

Mimo zwycięstwa do zera UAM nie był wcale stroną przeważającą w tym spotkaniu. Początek spotkania należał do zawodniczek z Katowic, które już w 8. minucie były bardzo bliskie zdobycia bramki. Piłka po strzale jednej z nich odbiła się od słupka i przetoczyła się po linii bramkowej, ale gola nie było. Poznanianki zareagowały w najlepszych z możliwych sposobów. Chwilę później kontratak skutecznie wykończyła Alicja Busza.

Drugą połowę podopieczne trenera Wojciecha Weissa rozpoczęły imponująco. Tuż po przerwie po pięknej akcji Laury Czudzińskiej na lewej stronie na 2:0 podwyższyła Dominika Machnacka, a 120 sekund później po golu strzelonym przez Martę Zielińską było już 3:0. Przyjezdne próbowały odwrócić losy spotkania. Jednak efektownie broniąca Katarzyna Osiadło nie pozwoliła im na to.

W 29. minucie Busza strzałem po ziemi ustaliła wynik spotkania na 4:0. AZS UAM Poznań z trzema punktami na koncie awansował na 3. miejsce w tabeli.

KU AZS UAM Poznań – KU UŚ Katowice 4:0 (1:0)

Bramki: Alicja Busza (8., 29.), Dominika Machnacka (22.), Marta Zielińska (24.).

UAM: Katarzyna Osiadło, Aleksandra Przybył – Hanna Olszańska, Agnieszka Grzechowiak, Alicja Busza, Dorota Czech, Dominika Machnacka, Mariola Żyła, Agnieszka Rezler, Sandra Sałata, Żaneta Pawlik, Marta Zielińska, Laura Czudzińska, Marika Krupska.

: Aleksandra Komosa – Anna Wójcik, Patricia Hmirova, Małgorzata Mesjasz, Natalia Nosalik, Katarzyna Szlachta, Magda Kłos, Anita Król, Daria Latka, Patrycja Luty, Monika Majcherkiewicz, Marta Moćko, Sylwia Ryszawy, Anna Sokołowska.