W spotkaniu V rundy Pucharu Polski okręgu poznańskiego Lech Poznań Oldboys pokonali Canarinhos Skórzewo 3:1. Dwie bramki dla drużyny Lecha zdobył Sławomir Mizgalski, a jedną Sławomir Najtkowski, który swoim golem otworzył wynik spotkania.

Przez większość pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany, ale w końcówce poznaniacy przejęli inicjatywę. Dzięki temu w 32. minucie po dwójkowej kombinacji Dembińskiego i Bociana futbolówkę do bramki wpakował Sławomir Najtkowski. Jedną z ostatnich akcji pierwszej części meczu był fenomenalny rajd Sławomira Mizgalskiego, który wykończył go skutecznym strzałem.

W drugiej partii Oldboje wycofali się, czekając na okazje do stworzenia kontry. Przez ponad pół godziny wynik się jednak nie zmienił. Dopiero w 84. minucie drużynie ze Skórzewa udało się strzelić gola, a dokładniej na listę strzelców wpisał się Bielawski. Końcówka była nerwowa. Swoich kolegów i kibiców uspokoił dopiero w 90. minucie Mizgalski, któremu asystował Tomasz Magdziarz.

Lech Poznań Oldboys – Canarinhos Skórzewo 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Najtkowski (32.), 2:0 Mizgalski (44.), 2:1 Bielawski (84.), 3:1 Mizgalski (90.)

Lech Poznań Oldboys: Zbigniew Pleśnierowicz (46. Jacek Przybylski) – Paweł Bocian (85. Sławomir Twardygrosz), Waldemar Kryger, Marcin Drajer, Sławomir Mizgalski – Tomasz Magdziarz, Krzysztof Piskuła, Jarosław Araszkiewicz (63. Tomasz Sangowski), Dariusz Motała – Jacek Dembiński, Sławomir Najtkowski

źródło: lechpoznan.pl