Lech Poznań przegrał w finale Pucharu Polski z Arką Gdynia 1:2. Gole padły w drugiej części dogrywki a ich strzelcami byli Rafał Siemaszko, Luka Zarandia i Łukasz Trałka.

Dla Kolejorza to trzeci z rzędu przegrany finał Pucharu Polski, a jednocześnie wielki wstyd i kompromitacja. Poznaniakom udało się przegrać z zespołem, który ostatni raz zwyciężył w lutym, a w tym roku uczynił to tylko dwukrotnie.

O meczu nie mamy co pisać, bo na stojąco nie wygra się niczego. A kilkuminutowe zrywy nie zmienią stanu rzeczy. Arka grała mądrze, na przeczekanie, solidnie w obronie. Jednak w 90. minucie cały plan mógł wziąć w łeb, gdyby tylko po dobrej akcji Macieja Makuszewskiego Radosław Majewski zachował zimną krew. Pomocnik Lecha jednak wolał grać dogrywkę dlatego fatalnie spudłował.

Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej części dogrywki. Najpierw Adam Marciniak dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył mający 170 (!) centymetrów wzrostu Rafał Siemaszko. Piłka wpadła do siatki, a w tej sytuacji po prostu zgłupiał Jasmin Burić, który nie wiedział jak obronić ten strzał.

Lechitów dobił w 112. minucie gruziński rezerwowy Luka Zarandia. Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów praktycznie nieatakowany po czym skierował piłkę do siatki obok wybiegającego z bramki Buricia.

Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze przed końcem dogrywki Łukasz Trałka celnie główkując po rzucie rożnym.

Gratulacje dla Arki Gdynia za zdobycie Pucharu Polski.

Lech Poznań – Arka Gdynia 1:2 po dogrywce (0:0, 0:0)

Bramki: 0:1 Siemaszko (107. – głową), 0:2 Zarandia (112.), 1:2 Trałka (119. – głową)

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen (110. Mihai Radut), Volodymyr Kostevych – Łukasz Trałka, Maciej Gajos – Dawid Kownacki (74. Maciej Makuszewski), Radosław Majewski, Darko Jevtić (85. Szymon Pawłowski) – Marcin Robak

Arka: Pavels Steinbors – Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak – Antoni Łukasiewicz, Adam Marciniak – Marcus da Silva (55. Rafał Siemaszko), Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok(83. Dominik Hofbauer) – Przemysław Trytko(71. Luka Zarandia)

Żółte kartki: Marcin Robak – Mateusz Szwoch, Marcus da Silva, Antoni Łukasiewicz, Luka Zarandia

Widzów: 43 760

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).