W 19 kolejce I Ligi szczypiorniści MKS Poznań przegrali przed własnymi kibicami 24:28 z zawodnikami Wybrzeża Gdańsk.

Faworytem w tym spotkaniu byli wiceliderzy rozgrywek z Gdańska. Poznaniacy jednak nie raz płatali figle drużynom znajdującym się wyżej w tabeli, więc przed końcowym gwizdkiem nic nie było pewne.

Wynik spotkania otworzyli jednak przyjezdni po rzucie Wojciecha Prymlewicza, a po piętnastu minutach odskoczyli poznańskim szczypiornistom na pięć bramek. Pomimo walki gospodarzom nie udało się odrobić straty i zawodnicy z Wybrzeża po pierwszej połowie prowadzili 13:8.

Po zmianie stron do ataku od pierwszej minuty ruszyła drużyna MKS Poznań. Miejscowym udało się zmniejszyć stratę do rywali na trzy oczka. Dobra passa nie trwała długo, ponieważ przy stanie 17:14 gościom udało się uspokoić swoją grę i zdobyć kolejne pięciobramkowe prowadzenie.

Pomimo dobrej dyspozycji Artura Klopstega i Macieja Tokaja oraz szalejących w obronie Łukasza Niedzielaka i Bartosza Przedpełskiego drużyna MKS Poznań przegrała sobotnie spotkanie 24:28.

Następny mecz podopieczni Domana Leitgebera zagrają w Malborku.

MKS Poznań – Wybrzeże Gdańsk 24:28 (8:13)

MKS: Góral, Badowski – Tokaj 7/3, Klopsteg 6/1, Pochopień 3, Przedpełski 2, Niedzielski 1, Leder 1, Kasperczak 1, Bekisz 1, Niedzielak 1, Żochowski 1, Narożny, Pacała, Witucki, Grycman

źródło: mks.poznan.pl