MKS Poznań - Warmia Traveland Olsztyn / fot. MKS Poznań

Nadal bez wygranej na wyjeździe pozostają piłkarze ręczni MKS Poznań.W rozgrywanym awansem meczu 8. kolejki 1. ligi poznaniacy przegrali w Gdańsku z SMS ZPRP 26:32.

Młodzi zawodnicy z Pomorza prowadzili w tym meczu od pierwszej do ostatniej minuty. Szybko osiągnęli przewagę 4:0, a po kwadransie gry na tablicy wyników widniał wynik 9:2. Gracze MKS grali bardzo nieskutecznie w ataku,  a w obronie nie potrafili znaleźć właściwego rytmu.

Po 30. minutach gry było 16:9 dla miejscowych. W drugiej połowie widowisko było bardziej wyrównane, ale mimo wielu prób, czerwono-czarnym nie udało się odrobić strat do rywala. Ostatecznie SMS Gdańsk pokonał MKS Poznań 32:26 i po 8 meczach ma na swoim koncie 6 punktów. Poznaniacy mają ich o dwa więcej.

Po dwutygodniowej przerwie podopieczni trenera Domana Leitgebera podejmą przed własną publicznością beniaminka z Grudziądza.

SMS ZPRP Gdańsk – MKS Poznań 32:26 (16:9)

MKS: Bartosz Badowski, Piotr Góral, Dariusz Zarzycki – Maciej Tokaj 8, Daniel Bartłomiejczyk 7, Miłosz Bekisz 4, Jakub Pochopień 3, Bartosz Przedpełski 2, Jakub Kasperczak, Antoni Żochowski po 1,Wojciech Leder, Bartosz Grycman, Łukasz Niedzielak.

źródło: mks.poznan.pl