magda-linetteW sobotę wystartował największy turniej tenisowy w Polsce BNP Paribas Katowice Open. Od pierwszej rundy kwalifikacji rywalizację zaczęły Magda Linette oraz Katarzyna Piter. Obie awansowały do drugiej rundy eliminacji.

Linette w I rundzie zmierzyła się z Walerią Sawinych, która w rankingu WTA jest 146. Polka w tej klasyfikacji zajmuje 287. miejsce. Ostatnio jednak 21-letnia poznanianka pokazała dobrą grę, awansując do półfinału turnieju ITF w Tallinie.

W pierwszym secie Sawinych nie pozwoliła na zbyt wiele naszej tenisistce. Rosjanka bez większy problemów wygrała 6:2. W drugiej odsłonie pojedynku sytuacja na szczęście uległa zmianie. Linette już w pierwszym gemie przełamała swoją rywalkę. Sawinych „obudziła się” dopiero, gdy przegrywała 0:5. Zdołała wygrać dwa gemy, ale ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:2 dla Linette.

Decydująca partia nie zaczęła się dobrze dla tenisistki ze stolicy Wielkopolski. Sawinych wyszła na prowadzenie 3:1. Od tego momentu na korcie rządziła jednak Linette, która zdobyła cztery gemy z rzędu. Polka miała nawet trzy piłki meczowe. Rosjanka zdołała się jednak obronić. W następnym gemie było nerwowo. Linette przy własnym podaniu przegrywała 0:30, ale ostatecznie wygrała całe spotkanie 2:6, 6:2, 6:4.

Również trzech setów do zwycięstwa potrzebowała Katarzyna Piter. Druga z poznanianek w turnieju w Katowicach pokonała Czeszkę Marie Bouzkovą 4:6, 6:2, 6:1.