Magda Linette - fot. facebook.com/KatowiceOpen

Magda Linette pokonała Brytyjkę Gabriellę Taylor w I rundzie turnieju ITF z pulą nagród 50 tysięcy dolarów w Ilkley. Poznanianka w kolejnym meczu zmierzy się z reprezentantką Tajlandii Luksiką Kumkhum.

Linette (100 WTA) w Aegon Ilkley Trophy została rozstawiona z numerem piątym. W pierwszym meczu turnieju na północy Anglii rozgrywanego na kortach trawiastych jej przeciwniczką była reprezentantka gospodarzy Gabriella Taylor. Zaledwie 17-letnia Brytyjka wygrała pierwszego seta 6:1! Zanosiło się na sensacyjne zwycięstwo sklasyfikowanej na 728. miejscu w rankingu WTA tenisistki z Southampton.

Jednak Linette szybko opanowała sytuację na korcie. Poznanianka w kolejnych dwóch setach oddała Taylor po zaledwie dwa gemy i ostatecznie pokonała ją 1:6, 6:2, 6:2. 23-letnia Polka w 1/8 turnieju zmierzy się Luksiką Kumkhum z Tajlandii (122 WTA).

W Ilkley gra rówież Paula Kania (128 WTA). Bytomianka w pierwszej rundzie wygrała z Ukrainką Julią Beygelzimer (168 WTA) 5:7, 6:3, 6:3.