Magda Linette

Magda Linette odniosła w Baku największy sukces w swojej singlowej karierze. Poznanianka po raz pierwszy w życiu awansowała do ćwierćfinału turnieju z serii WTA Tour. W drugiej rundzie 21-letnia tenisistka wyeliminowała Kristynę Pliskovą.

Faworytką tego spotkania była Pliskova, która w rankingu WTA zajmuje 135. miejsce. Linette przed tym turniejem była sklasyfikowana na 226. pozycji. Na korcie zupełnie nie było jednak widać tej różnicy. 21-letnia Polka w pierwszym secie prowadziła już 3:1, ale od tego momentu inicjatywę na korcie przejęła Czeszka, wygrywając pięć kolejnych gemów.

Kolejny set miał podobny przebieg. Tym razem jednak Linette nie odpuściła i wygrała 6:1. W ostatniej partii 21-letnia Polka wyszła na prowadzenie 5:0. Dwa kolejne gemy przegrała, ale w ósmym tenisistka Grunwaldu Poznań zakończyła mecz na swoją korzyść.

W spotkaniu o półfinał jej przeciwniczką będzie 18-letnia Ons Jabeur. Tunezyjka sprawiła wielką niespodziankę, eliminując obrończynię tytuły Baku Cup Bojanę Jovanovski.

Turniej w Azerbejdżanie ma rangę WTA International i pulę nagród w wysokości 235 tysięcy dolarów. Dla Linette awans do ćwierćfinału tej rangi zawodów to największy sukces w karierze. Dzięki znakomitej postawie w Baku poznanianka po niemal dwóch latach przerwy (14 sierpnia 2011) wróci do drugiej setki rankingu WTA.