Magda Linette / fot. Hiroshi Sat (jw-open.jp) 2015 Japan Women`s Open

Magda Linette wygrała z Kristyną Pliskovą w I rundzie turnieju rangi WTA Premier w Stanford. W kolejnym meczu poznanianka zmierzy się z rozstawioną z numerem jeden Venus Williams.

Linette (87 WTA) bardzo nieudanie rozpoczęła spotkanie i już w drugim gemie dała się przełamać. Czeszka bez większych problemów wygrała pierwszego seta 6:2. 24-letnia tenisistka w drugiej partii przejęła kontrolę nad meczem. W piątym gemie przełamała Pliskovą (119 WTA), a następnie zdobyła kolejnego break-pointa. Dało jej to wygraną 6:2.

Trzeci set był już bardzo wyrównany, ale zakończył się zwycięstwem Linette 7:5. W kolejnym spotkaniu 24-letnia poznanianka zmierzy się z Venus Williams. Amerykanka to obecnie siódma tenisistka w rankingu WTA.