Magda Linette - fot. bakucup.az

Magda Linette przegrała ze Sloane Stephens w pierwszej rundzie turnieju WTA Citi Open (pula nagród 250 tys. dolarów). Poznanianka w Waszyngtonie zagra jeszcze w deblu.

Dla Linette turniej w stolicy Stanów Zjednoczonych był pierwszym etapem przygotowań do startu w US Open. 23-letnia tenisistka jako ostatnia miała miejsce w głównej drabince na podstawie rankingu WTA.

Polka zajmuje w tej klasyfikacja 93. miejsce, a Stephens jest 35. Wyrównana walka trwała tylko do wyniku 2:2. Od tego momentu Amerykanka w pełni kontrolowała mecz. Pierwszego seta wygrała 6:2, a w drugim oddała poznaniance tylko gema. Mecz trwał 74 minuty.

Linette wystąpi w Waszyngtonie w także w turnieju deblowym w parze z Alize Cornet. W pierwszej rundzie polsko-francuski duet zmierzy się najwyżej rozstawionymi Ałłę Kudriawcewą oraz Anastazję Pawliuczenkową.