Magda Linette - fot. facebook.com/KatowiceOpen

Magda Linette pokonała Stefanie Voegele i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Katowicach. Dla poznanianki było spotkanie numer czterysta na zawodowych kortach.

Minimalną faworytką meczu była Linette. 24-letnia tenisistka ze stolicy Wielkopolski zajmuje 104. miejsce w rankingu WTA, a Voegele jest sklasyfikowana trzynaście miejsc niżej. Pierwszy set należał jednak do Szwajcarki.

Polka przełamała ją w pierwszym gemie, ale później grała zbyt nerwowo i za szybko starała się zakończyć akcje. Pod koniec seta poznanianka poprosiła o konsultację z trenerem Izo Zuniciem. Nie pomogło to od razu. Voegele wygrała 6:1.

Linette z każdą minutą grała jednak coraz lepiej. Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Przy wyniku 2:2 Polka straciła serwis, ale już w następnym gemie odrobiła straty. Kibice zgromadzeni w katowickim Spodku coraz mocniej zaczęli wspierać tenisistkę ze stolicy Wielkopolski, która głośnymi okrzykami dodawała sobie motywacji. Przy stanie 6:5 Linette po raz drugi przełamała rywalkę i tym samym wygrała seta.

Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia naszej tenisistki 3:0, a następnie 5:1. Voegele starała się odwrócić losy spotkania. Jednak poznanianka grała coraz lepiej i bez większych problemów wygrała trzeciego seta oraz całe spotkanie 1:6, 7:5, 6:2.

W piątek w ćwierćfinale Linette zmierzy się z Pauline Parmentier. 30-letnia Francuzka zajmuje 113. miejsce w rankingu WTA i dotychczas dwukrotnie wygrała z Polką. W 2014 roku na twardej nawierzchni, a w zeszłym sezonie na ziemi. Początek spotkania nie wcześniej niż o godzinie 18:00.

Magda Linette jeszcze nigdy nie grała w ćwierćfinale turnieju Katowice Open, który ma pulę nagród 250 tysięcy dolarów.