Magda Linette (z lewej) i Alize Cornet - fot. guangzhouopen.org
Magda Linette (z lewej) i Alize Cornet – fot. guangzhouopen.org

Magda Linette wraz z Alize Cornet z Francji przegrały finał debla turnieju w Guangzhou. Triumfatorkami turnieju okazały się Chinki Chia – Jung Chuang i Chen Liang, które pokonały parę polsko – francuską 2:6 7:6(3) 10:7.

Wszystkie mecze poznanianki i Francuzki w poprzednich rundach turnieju w Kantonie wyglądały bardzo podobnie. Jeden set szedł gładko pod ich dyktando, a drugi był wyrównany i najczęściej przegrany dla pary Linette – Cornet. O wszystkim decydował super tie-break.

Nie inaczej było też w finale. Pierwszą partię zdominowała para europejska, z kolei drugi set był bardzo wyrównany i dopiero w tie-breaku, szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły Azjatki. Po dwóch setach mieliśmy więc wynik 6:2, 6:7(3). O tym, która para wygra turniej gry podwójnej w chińskim Guangzhou, zadecydował super tie – break, którego Magda Linette i Alize Cornet przegrały 7:10.

WTA Guangzhou International Women’s Open
pula nagród 500 tysięcy dolarów, korty twarde

Finał gry podwójnej
Magda Linette(Polska) Alize Cornet(Francja) – Jung Chuang(Chiny) Chen Liang(Chiny) 6:2 6:7(3) 7:10