Kotwica Kórnik / fot. Irek Pindral

Drugi mecz Kotwicy w rundzie wiosennej i drugie zwycięstwo. W sobotę przeciwnikiem drużyny z Kórnika była drużyna GSS Grodzisk Wielkopolski, która została pokonana 2:0.

Zawodniczki Kotwicy na boisko wyszły zmotywowane i od początku starały się stwarzać sytuacje podbramkowe. W pierwszej połowie Hanna Cerajewska przestrzeliła bramkę. Wielką cierpliwością i doświadczeniem wykazała się natomiast kapitan Kórnika Klaudia Jędraszyk, która posłała piłkę do siatki po błędzie bramkarki.

W drugiej połowie zawodniczki z Grodziska starały się wyrównać wynik, ale nasze dziewczyny pokazały dobrą pracę w obronie i nie dość, że nie pozwoliły na remis, to jeszcze potrafiły doprowadzić do wyniku 2:0 uzyskanym po pięknym strzale z lewej nogi Hanki Cerajewskiej.

Pod koniec Grodzisk grał w dziesiątkę po czerwonej kartce, ale mimo to dziewczynom z Kórnika zabrakło skuteczności.

Relacja Ewa Weber, Kotwica Kórnik

Kotwica Kórnik – GSS Grodzisk Wielkopolski 2:0 (1:0)
1:0 Jędraszyk (25.),
2:0 Cerajewska (68.).

Kotwica: Aleksandra Godlewska – Aleksandra Chojnacka, Beata Plewa, Martyna Dura (82. Patrycja Grzybkowska), Violetta Biegańska(86. Magdalena Zboralska), Klaudia Jaskuła, Justyna Dziabaszewska, Martyna Boguszyńska, Hanna Cerajewska (85. Kornelia Szukalska), Klaudia Jędraszyk (70. Marta Boruch), Katarzyna Sikora.

Trener – Łukasz Jankowiak

Grodzisk: Paulina Pisarek – Dominika Krzyżańska, Karolina Kurek, Katarzyna Zajączkowska, Anna Hulalka, Agnieszka Mocydlarz (80. Oliwia Kopczyńska), Anna Szulc, Joanna Mendel, Izabela Drozdowska, Sylwia Chwirot, Sylwia Marek.