W 6. kolejce I ligi piłki ręcznej zespół MKS-u Poznań doznał piątej porażki. Tym razem lepszy okazał się zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, który pokonał osłabionych gospodarzy 21:18.

Początek meczu to spokojna gra MKS-u, który mimo znacznych osłabień (do leczących się już od dłuższego czasu Macieja Dubisza, Tomasza Łączkowiaka i Damiana Komisarka, dołączyli Jakub Kasperczak oraz Michał Kasperczak), walczyli jak równy z równym z dużo bardziej doświadczonym zespołem z Piotrkowa. Fantastycznie bronił Tomasz Sobota, który kilkukrotnie w beznadziejnych sytuacjach ratował drużynę, wzbudzając aplauz coraz liczniej przychodzącej na mecze publiczności.

Do przerwy zespół gości prowadził 10:9, a mógł być nawet remis, jednak rzutu karnego już po końcowej syrenie nie wykorzystał Rafał Niedzielski. Na drugą połowę nie wyszedł już Tomasz Sobota,  który doznał kontuzji kolana.

Po przerwie uwidoczniła się przewaga gości, którzy wypracowali sobie trzy gole przewagi. Tak było aż do 50. minuty, kiedy to po wziętym przez trenera Domana Leitgebera czasie, MKS przyspieszył,  zaczął bronić na całym boisku i na 5 minut przed końcem na tablicy wyników był już remis. Końcówka to znowu przewaga gości,  którzy zapewnili sobie wygraną. Jednak nie przyszła im ona łatwo i musieli się mocno napracować, żeby pokonać osłabionych poznaniaków.

MKS Poznań – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 18:21

MKS Poznań – Tomasz Sobota, Dariusz Zarzycki, Bartosz Badowski – Maciej Tokaj 4, Daniel Bartłomiejczyk 4, Jakub Pochopień 4, Antoni Żochowski 2, Bartosz Przedpełski 1, Wojciech Leder 1, Marek Kaczmarek 1, Łukasz Niedzielak 1, Rafał Niedzielski, Krystian Kaczmarek, Mateusz Lubiewski.