Daria Marcianiak (Poznań City Center AZS) - fot. Wojciech Klepka
Daria Marcianiak (Poznań City Center AZS) - fot. Wojciech Klepka
Daria Marcianiak (Poznań City Center AZS) – fot. Wojciech Klepka

Poznań City Center AZS wygrał po ciężkiej walce w Gorzowie z AZS PWSZ II 65:64. Gorzowianki postawiły poznańskim akademiczkom bardzo wysoko poprzeczkę, narzucając od początku meczu swój styl gry.

Już w pierwszych minutach spotkania AZS PWSZ II zdobył szybkie punkty i to on wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywał w całej pierwszej połowie. Po dwudziestu minutach gry poznanianki przegrywały 32:42.

W drugiej połowie zawodniczki ze stolicy Wielkopolski zaczęły odrabiać straty i pod koniec trzeciej kwarty wyszły na prowadzenie. Od tego momentu na tablicy wyników prowadzenie przechodziło raz na jedną, raz na drugą stronę, a wynik remisowy pojawił się czterokrotnie. Minutę do końca meczu na czteropunktowe prowadzenie wyszły gorzowianki (64:60), jednak po czasie wziętym przez trenera Ryszarda Barańskiego na boisku „rządziła” już tylko kapitan poznańskiego teamu – Kinga Woźniak.

Rzuciła celnie za trzy i za dwa punkty wyprowadzając Poznań City Center AZS na minimalne prowadzenie (65:64). Gorzowiankom postały już tylko 2 sekundy na wyrównanie lub wygranie meczu, jednak rzut najskuteczniejszej w gorzowskim zespole Natalii Sobek za trzy punkty nie wpadł do kosza i to ostatecznie poznańskie akademiczki wywiozły z Gorzowa 2 punkty!

Fantastyczne zawody po raz kolejny zagrała Magdalena Wojdalska, która zdobyła 21 punktów i zebrała 6 piłek z tablicy. Dobre zawody zagrała również Daria Marciniak – 16 punktów i 9 zbiórek oraz Karolina Budeń – 13 punktów. Kapitan Kinga Woźniak zdobyła 11 punktów i dołożyła 8 asyst.

AZS PWSZ II Gorzów Wlkp. – Poznań City Center AZS 65:64 (20:15, 22:17, 3:18, 19:15)

PCC AZS: Magdalena Wojdalska 21, Daria Marciniak 16, Karolina Budeń 13, Kinga Woźniak 11, Kinga Banach 2, Patrycja Szelągowska 2 (11 zbiórek).

AZS PWSZ II: Natalia Sobek 21, Daria Stelmach 15, Magda Szajtauer 11, Claudia Trębicka 6, Beata Jaworska 4, Karolina Szałas 4, Katarzyna Jaworska 3.

Kolejny mecz Poznań City Center AZS zagra w sobotę 25 października w Poznaniu z zespołem z Sosnowca, a następnego dnia, w niedzielę 26 października odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu w Galerii Poznań City Center.

źródło: azs.poznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments