Katarzyna Piter - fot. facebook.com/KatarzynaPiter
Katarzyna Piter – fot. facebook.com/KatarzynaPiter

Katarzyna Piter awansowała do turnieju głównego turnieju WTA Sony Open Tennis w Miami. Poznańska tenisistka w finale eliminacji wygrała dzięki kreczowi jej rywalki Iriny Chromaczewej.

Piter (WTA 100) bardzo słabo rozpoczęła wtorkowy mecz. 23-letnia tenisistka w pierwszym secie nie wygrała ani jednego gema przy swoim serwisie i przegrała 2:6. Druga partia spotkania była bardzo wyrównana. Po emocjonującej końcówce Piter była lepsza 7:5. W decydującym secie  przy stanie 4:3 dla Polki Chromaczewa (WTA 244) z powodu kontuzji musiała poddać mecz.

Piter w Miami zdobyła dotychczas 30 punktów do rankingu WTA i za pierwszą rundę dostanie przynajmniej 9165 dolarów amerykańskich.

Turniej Sony Open Tennis o puli nagród 5,427 miliona dolarów ma rangę Premier Mandatory, czyli w hierarchii znajduje się tuż za rozgrywkami Wielkiego Szlema, igrzyskami olimpijskimi i WTA Championships. Dla Piter będzie to debiut w tej rangi turnieju.