Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska przegrały z Garbine Muguruzą i Rominą Oprandi w finale debla turnieju WTA w Marrakeszu (pula nagród 250 tysięcy dolarów).

Polsko-ukraiński duet przez cały tydzień spisywał się bardzo dobrze, tracąc zaledwie sześć gemów w pierwszych dwóch meczach, a w półfinale eliminując rozstawione z numerem drugim Sandrę Klemenschits i Andreję Klepač.

Mecz o tytuł marokańskiego turnieju rozstrzygnął się w trzech setach. W pierwszym z nich Piter i Zaniewska wygrały do czterech, ale w kolejnym zdobyły tylko dwa gemy. W super tie-breaku lepsze okazały się Muguruza i Oprandi, które ostatecznie wygrały 4:6, 6:2, 11-9.

Polka i Ukrainka nie wykorzystały problemów zdrowotnych Oprandi. Szwajcarka wcześniej tego samego dnia w finale singla w trzech setach przegrała z Hiszpanką Marią-Teresą Torro-Flor.

W Marrakeszu poznanianka po raz trzeci w swojej karierze zagrała w finale gry podwójnej w turnieju z cyklu WTA. Wcześniej Piter w parze z Kristiną Mladenović w 2011 roku przegrały w Kopenhadze. Natomiast rok temu Polka i Francuzka triumfowały w Palermo.

Dla Piter finał w Maroku to najlepszy tegoroczny wynik. Na początku kwietnia poznanianka w parze z Alicją Rosolską odpadły w ćwierćfinale w Katowicach. Natomiast w singlu 23-letnia tenisistka najdalej dotarła do 1/4 turnieju w Rio de Janeiro, a w marcu po przejściu eliminacji w Miami po raz pierwszy w karierze znalazła się w drabince głównej zawodów z serii WTA Premier Mandatory.