Katarzyna Piter - fot. facebook.com/KatarzynaPite

Katarzyna Piter pokonała Ludmiłę Kiczenok w I rundzie kwalifikacji wielkoszlemowego Australian Open. Niestety już po pierwszym meczu z turniejem pożegnała się Magda Linette.

Katarzyna Piter (175 WTA) w pierwszym secie po stracie gema przy swoim podaniu przegrywała z Kiczenok 1:3 (199 WTA). Polka odrobiła szybko starty, a następnie wyszła na prowadzenie 4:3. Kolejny ważny moment pierwszej partii spotkania nastąpił przy stanie po 5. 23-letnia tenisistka mieszkająca w Ceradzu Kościelnym najpierw utrzymała swój serwis, a następnie przełamała rywalkę na 7:5.

Już na początku drugiego seta Piter dała się przełamać, ale podobnie jak wcześniej od razu odwdzięczyła się tym samym Ukraince. Do stanu 3:3 pojedynek był wyrównany. Jednak od tego momentu na korcie rządziła już tenisistka Grunwaldu Poznań, która wygrała trzy kolejne gemy, i całe spotkanie.

Mecz trwał 92 minuty. Polka zaserwowała 3 asy i popełniła cztery podwójne błędy. Do tego wykorzystała cztery z siedmiu break pointów oraz obroniła pięć szans na przełamanie, które miała Kiczenok. W drugiej rundzie kwalifikacji Piter zmierzy się z Misą Eguchi (121 WTA). 22-letnia Japonka na inaugurację turnieju pokonała Paragwajkę Veronicę Cepede Royg (165 WTA) 6:4, 6:3.

Zaledwie 55 minut na korcie spędziła natomiast Magda Linette (132 WTA). Najwyżej rozstawiona w eliminacjach ze wszystkich Polek zaliczyła rozczarowujący mecz. 22-letnia poznanianka przegrała z Sesil Karatanczewą 2:6, 2:6. Bułgarka co prawda zajmowała 35. miejsce w rankingu WTA, ale to było w 2005 roku. Teraz jest sklasyfikowana 41. miejsc niżej od Polki.

Linette miała cztery asy serwisowe i tyle samo podwójnych błędów. W czwartek zawodziło ją zwłaszcza drugie podanie, w którym miała zaledwie 36% (10/28) skuteczności. Nasza tenisistka wykorzystała dwa z sześciu break pointów. Karatanczewa natomiast sześć z siedmiu.