Katarzyna Piter awansowała do 1/8 turnieju WTA o puli nagród 250 tysięcy dolarów w Rio de Janeiro. Poznańska tenisistka w meczu o ćwierćfinał zmierzy się z Niemką Dinah Pfizenmaier.

Piter (110. w rankingu WTA) uniknęła kwalifikacji i dostała się do turnieju głównego jako ostatnia na liście. W I rundzie 23-letnia tenisistka zmierzyła się z Beatriz Haddad Maią (287. WTA). Przy stanie 4:3 i 30:0 dla Piter mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Po powrocie na kort Polka nadal była lepszą zawodniczką. Przełamała swoją rywalkę i wygrała pierwszego seta 6:3. Druga partia skończyła się identycznym wynikiem.

W 1/8 turnieju Piter zmierzy się z Pfizenmaier (88. WTA). Niemka w pierwszym meczu niespodziewanie pokonała rozstawioną z numerem siódmym Czeszkę Barborę Zahlavovą-Strycovą 2:6, 6:4, 6:3.