Kasper Hämäläinen - fot. screen z LechTV
Kasper Hämäläinen – fot. screen z LechTV

Kasper Hämäläinen wszedł na boisku w meczu eliminacji Euro 2016 z Grecją w 46. minucie i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Pomocnik Lecha wypracował wyrównującą bramkę i zaliczył asystę.

28-latek zmienił Perparima Hatemaja i wniósł bardzo dużo dobrego w grę zespołu z północy. W 55. minucie zachował się przytomnie w polu karnym i, kiedy dostał piłkę od Riku Riskiego, wiedział, co z nią zrobić i od razu podał ją w kierunku Jarkko Hurme. Ten pewnym strzałem pokonał Orestisa Karnezisa i zapewnił Finom bardzo ważny punkt.

Po dwóch meczach reprezentacja „Suomi” ma na swoim koncie cztery punkty i zajmuje w grupie F drugie za Irlandią Północną miejsce. W najbliższy wtorek podopiecznych Mixu Paatelainena czeka bardzo ważne spotkanie z Rumunią, która po dwóch kolejkach zgromadziła tyle samo punktów.

Przypomnijmy, że w tej samej grupie grają również Węgry, dla których gra Gergő Lovrencsics. Zawodnik Lecha rozegrał 63 minuty w zremisowanym 1:1 meczu z Rumunią, ale jego reprezentacja z jednym punktem na razie plasuje się dopiero na piątym miejscu.