Karol Robak / źródło: Polska Agencja Prasowa

Poznański taekwondzista Karol Robak w 1/8 finału Igrzysk Olimpijskich odpadł po walce z Belgiem Jaouadem Achabem.

19-letni zawodnik taekwondo Karol Robak na co dzień trenuje w AZS-ie Poznań. Jest srebrnym medalistą Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro reprezentował Polskę w kategorii 68 kg.

W pierwszej walce Karol Robak zmierzył się z Senegalczykiem Ballą Dieye. Po zaciętej walce Polak zwyciężył 15:12.

W ćwierćfinale nasz reprezentant walczył z Belgiem Jaouadem Achabem. Głównie ze względu na mniejsze doświadczenie Karol Robak przegrał ten wyrównany pojedynek 7:9 i odpadł z turnieju taekwondo na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Polak miał jeszcze szansę na udział w repasażach o brązowy medal, gdyby Achab awansował do finału. Belg jednak przegrał w półfinale z Rosjaninem Aleksiejem Denisenko.

źródła: wikipedia.pl / Rio2016 – Offical Application by Samsung