Karol Robak - fot. facebook.com/AZSTKD

Zawodnik AZS Poznań, Karol Robak zdobył brązowy medal 1. Mistrzostw Europy w Kategoriach Olimpijskich w taekwondo. Turniej odbywający się w rosyjskiej miejscowości Nalczik otrzymał kategorię G1.

Niespełna 17-letni zawodnik rywalizował w wadze -68 kg. Robak w pierwszym pojedynku pokonał Sinę Bahramiego z Azerbejdżanu 18:12, a następnie zwyciężył nad rozstawionym z numerem pierwszym Portugalczykiem Mario Silvą 12:4. W ćwierćfinale poznański taekwondzista wygrał z Austriakiem Enesem Acikelem 16:4.

Polak był bardzo bliski awansu do finału w pojedynku z Berkayem Akyolem. Jednak sędziowie pozbawili go szansy zdobycia złotego medalu. „W walce o wejście do finału z Turkiem po bardzo kontrowersyjnej decyzji odebrano Karolowi 3 punkty, co skutkowało rundą dodatkową. Niestety przez brak koncentracji spowodowanym całym zamieszaniem, Karol traci punkt i przegrywa.” – czytamy w relacji z Nalcziku na stronie sekcji taekwondo AZS Poznań na Facebooku.

Akyol został mistrzem Europy. Srebrny medal zdobył Chorwat Filip Grgić, a na trzecim stopniu podium oprócz Robaka stanął także Michał Łoniewski z AZS AWF Warszawa.

Tego typu impreza odbywa się po raz pierwszy. Kobiety i mężczyźni rywalizują w Rosji jedynie w kategoriach olimpijskich, których jest w sumie po cztery na płeć. Natomiast normalne mistrzostwa Europy odbywają się w cyklu dwuletnim. Ostatnie odbyły się w 2014 roku w Baku, a następne zostały zaplanowane w Istanbule. Na tych zawodach zawodnicy walczą aż w ośmiu kategoriach.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz