Jarosław Mecmajer, Magdalena Leporowska i Bartosz Kołecki - fot. facebook.com/azstkd
Jarosław Mecmajer, Magdalena Leporowska i Bartosz Kołecki – fot. facebook.com/azstkd

Magdalena Leporowska, Jarosław Mecmajer i Bartosz Kołecki z AZS Poznań zdobyli brązowe medale na zawodach rangi G1 Bosnia Open 2015 w taekwondo olimpijskim, które odbyły się w Sarajewie.

– Nasza ekipa zanotowała bardzo dobry występ. Każdy z zawodników wygrał, co najmniej jedną walkę, same pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie. Niezmiernie się cieszymy, iż nasza bardzo młoda reprezentacja seniorowska już teraz zdobywa medale na imprezach tej rangi, a progres jaki wykazują – mimo czasami przegranych pojedynków – napawa optymizmem – czytamy na oficjalnej stronie sekcji taekwondo AZS Poznań (www.azstkd.pl).

Do fazy półfinałowej turnieju, która gwarantuje trzecie miejsce na podium, awansowało troje reprezentantów klubu ze stolicy Wielkopolski. Magdalena Leporowska walczyła w kategorii -62 kg. 20-letnia zawodniczka w pierwszym pojedynku pokonała Serbkę Milicę Tasić 5:0, a następnie w ćwierćfinale wygrała 15:4 z Bat-El Gatterer z Izraela. W półfinale Leporowska minimalnie uległa Marinie Sumić. Po trzech rundach było 3:3, a w dodatkowej po dwóch karach dla Polki Chorwatka ostatecznie wygrała 1:0 (3:3).

Z brązowego medalu cieszył się także Jarosław Mecmajer. 21-letni taekwondzista stoczył aż cztery walki w kategorii -63 kg. W 1/16 zwyciężył nad Bułgarem Danielem Toshevem 5:1, a w kolejnej rundzie wyeliminował Izraelczyka Bara Reubena 8:5. Natomiast w ćwierćfinale pokonał Ioannisa Pilavakisa z Cypru 3:2. W pojedynku o finał Mecmajer musiał uznać wyższość Chorwata Lovre Brečicia 3:7.

Dwukrotnie w Sarajewie zaprezentował się Bartosz Kołecki. 23-letni zawodnik AZS Poznań w 1/8 finału wygrał z Brytyjczykiem Levi Goodridge’m 4:3, ale w półfinale przegrał z Austriakiem Ahmadem Mohammadim 0:9.