kks_lech_poznan_logo

Rezerwy Lecha Poznań w V rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pokonały Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:0 i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek. Gole w tym spotkaniu strzelali Patryk Wolski, Krystian Sanocki i Mateusz Klichowicz.

Podopiecznym trenera Patryka Kniata o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego przyszło zmierzyć się z Tarnovią, prowadzoną od niedawna przez ikonę Kolejorza Piotra Reissa. W składzie pojawiły się też doskonale znane przy Bułgarskiej nazwiska Macieja Scherfchena, Piotra Świerczewskiego czy Karola Gregorka.

Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando poznaniaków. Już w 8. minucie po odbiorze piłki i rozegraniu z Marcinem Gawronem Wolski w sytuacji sam na sam pokonał Jacka Brzuśkiewicza. Napastnik rezerw w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie mógł strzelić gola, ale na przeszkodzie za pierwszym razem stanął słupek, a za drugim bramkarz Tarnovii. Dobre okazje zmarnowali także Klichowicz i Sanocki. Tarnowianie tylko raz groźniej zaatakowali, ale uderzenie głową Gregorka poszybowało nad poprzeczką.

Lechici po przerwie nadal przeważali i atakowali, co przyniosło skutek w 60. minucie. Po rzucie rożnym do futbolówki doszedł Sanocki i pięknym strzałem z pierwszej piłki umieścił ją w okienku bramki Brzuśkiewicza. Później oba zespoły miały dobre okazje na gole, ale Klichowicz (dwukrotnie), Piotr Fontowicz i Kamil Bzdziel nie potrafili pokonać golkiperów rywali.

Poznaniacy swoją przewagę udokumentowali w 82. minucie, kiedy po świetnym podaniu Piotra Kurbiela piłkę do siatki wpakował Klichowicz, ustalając wynik meczu.

– Chcieliśmy zakończyć ten rok wygraną i to nam się udało. Nie jestem jednak do końca zadowolony, bo wciąż nie potrafimy wygrywać wysoko. Dziś stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji, jednak zdołaliśmy wykorzystać tylko trzy. Gdybyśmy byli skuteczniejsi, to skończyłoby się pogromem – powiedział po meczu trener Patryk Kniat.

Lech II Poznań – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wolski (8), 2:0 Sanocki (60), 3:0 Klichowicz (82)

Lech II: Mateusz Lis – Emil Szczupakowski, Kacper Wojdak, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala – Marcin Gawron (49. Mariusz Woźniak), Piotr Rymar (46. Niklas Zulciak) – Piotr Fontowicz (67. Dawid Juchacz), Mateusz Klichowicz, Krystian Sanocki – Patryk Wolski (77. Piotr Kurbiel)

Tarnovia: Jacek Brzuśkiewicz – Artur Dorna, Maciej Czarnecki (46. Maksymilian Jankowski), Maciej Scherfchen, Kamil Maćkowiak – Paweł Kowal (46. Bartosz Dylewski), Piotr Świerczewski – Kamil Bzdziel (72. Robert Bochiński), Kamil Mańczak, Artur Grządzielewski (68. Tymoteusz Zieleśkiewicz) – Karol Gregorek

Żółte kartki: Emil Szczupakowski – Piotr Świerczewski, Kamil Maćkowiak

Sędzia: Eliasz Pawlak (Poznań).

źródło: lechpoznan.pl