AZS Politechnika Poznańska - fot. Irek Pindral

Hokeistki na trawie AZS Politechniki Poznań pokonały na wyjeździe KS Hokej Start Brzeziny 1:0. Jedynego gola w 60. minucie zdobyła Joanna Hawrot.

Spotkanie skomentowała bramkarka poznańskiej drużyny Marta Kucharska:

– Mecze z drużyną Brzezin nie należą do łatwych spotkań i zawsze są bardzo wyrównane, tak też było i tym razem. Pojechałyśmy tak bez dwóch podstawowych zawodniczek (Weroniki Wesołowskiej i Magdaleny Szczurek), w związku z tym nasze ustawienie w obronie musiało ulec zmianie. To właśnie obrona okazała się kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu. Grająca bardzo skutecznie uniemożliwiała naszym przeciwniczkom ataki.

Drużyna z Brzezin miała jednak parę sytuacji, które głównie wynikały z naszych strat w środku boiska. Najlepszą udało im się stworzyć w ostatniej minucie spotkania, nasza obrona jednak raz jeszcze popisała się dobrą i pewną grą. Trzeba pochwalić także nasze młode zawodniczki, które coraz lepiej czują się w drużynie seniorek i rozegrały bardzo dobry mecz. Stanowiły naszą siłę ofensywną, stwarzały dobre sytuacji w kole przeciwnika i wywalczyły parę krótkich rogów.

Wygrana drużyny zawsze cieszy, natomiast jeśli jest to jeszcze wygrana z drużyną Brzezin to cieszy podwójnie!

KS Hokej Start Brzeziny – AZS Politechnika Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Hawrot (60.)

AZS: Marta Kucharska – Roksana Michałowicz, Ewelina Sieczka, Oliwia Wróblewska, Daria Skoraszewska, Wiktoria Błaszyk, Bianka Strubbe, Oriana Walasek, Natasza Suszyńska, Dagmara Nowacka, Natalia Lewińska, Weronika Wojtaś, Joanna Hawrot, Magdalena Zagajska