źródło: facebook.com/KBChampions

Jakub „Żelazny Sum” Smoliński z poznańskiego Towarzystwa Sportowego Our Team doskonale zaprezentował się na zawodowej gali Kick-Boxing Champions II Fight Night w Kępnie. Dwudziestosiedmiolatek z Poznania w zawodowym pojedynku kickboxerskim full contact kat. superciężkiej pokonał przed czasem miejscową gwiazdę, Dariusza Olbrychta. 

Walka Smolińskiego z reprezentantem gospodarzy była jedną z walk wieczoru gali w Kępnie. Na dzień przed pojedynkiem, podczas oficjalnego ważenia zawodnik TS Our Team Poznań wniósł na wagę 108,8 kg. Jego przeciwnik aż dziesięć kilogramów więcej. W tej walce to jednak lżejszy przejął dominację już od pierwszej komendy sędziego.

fot. Our Team Poznań
fot. Our Team Poznań

– Olbrycht był trzykrotnie liczony. W pierwszym i drugim starciu po silnych ciosach bokserskich. Do trzeciej rundy już nie wyszedł, ponieważ poddali go sekundanci. Był to zawodnik o zdecydowanie lepszych warunkach fizycznych, dłuższym zasięgu ramion i większej masie ciała. Kuba zrealizował jednak nasze założenia taktyczne i narzucił bardzo szybkie tempo walki. Zresztą, gdyby nie narożnik Darka to ciężki nokaut byłby bliski – streszcza walkę sekundujący Adrian Szymanowski, który wraz z Aleksandrem Wolińskim wzorowo zastąpił trenera Łukasza Smolińskiego, przebywającego wraz z Kamilem Szłapką i Jackiem Rzepeckim na Mistrzostwach Polski w Otwocku.

– Jestem zadowolony z pojedynku. Mimo, że Olbrycht jest niebezpiecznym zawodnikiem to czułem, że kontroluję przebieg tej walki. Bardzo dziękuje Dariuszowi za konfrontację, kibicom za przybycie i doping, a organizatorom za zaproszenie. Gala była świetnie zorganizowana, co jest zasługą Radosława Radomskiego, który słynie nie tylko z doskonałych umiejętności sportowych i trenerskich, ale jak widać jest też świetnym managerem. Z tego miejsca pragnę również podziękować firmie Schmidt & Bike Service z Poznania oraz właścicielom Ośrodka Wypoczynkowego w Mielenku, którzy wspierają przygotowania naszego klubu do występów – dodaje prezes i triumfator walki Jakub Smoliński.

fot. Our Team Poznań
fot. Our Team Poznań

– Propozycję walki otrzymaliśmy dwa tygodnie temu. Kuba bez wahania pozytywnie ją rozpatrzył mimo tego, że razem ze mną prowadzi treningi, a nie ćwiczy. Poza tym specjalizujemy się w K-1 Rules oraz Low Kick. Jednak wcześniejsze sukcesy Kuby, Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w kickboxingu full contact czy Wicemistrzostwo Polski seniorów w kickboxingu light contact kategorii superciężkiej, a także aktualna dyspozycja psychomotoryczna pozwalała na wyjście do ringu z miejscowym gladiatorem – podsumowuje trener Łukasz Smoliński.

fot. Our Team Poznań
fot. Our Team Poznań

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz