WKS Grunwald Poznań / fot. Elżbieta Skowron

WKS Grunwald po wielkich problemach wygrywa na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 28:26 w rozgrywkach piłki ręcznej II Ligi mężczyzn.

Beniaminek rozgrywek o mało co nie sprawił liderom tabeli sporej niespodzianki. Pierwsza połowa przebiegała jednak bez zaskoczenia. Goście z Poznania kontrolowali grę i do szatni po trzydziestu minutach schodzili z pięciobramkowym prowadzeniem 17:12.

Emocje zaczęły się dopiero w drugiej połowie meczu. Do pięćdziesiątej minuty WKS Grunwald całkowicie nie radził sobie na boisku, co zawodnicy Polonii szybko wykorzystali. Najpierw odrobili stratę do poznaniaków, a następnie wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Wtedy trener Rafał Walczak postanowił wprowadzić na boisko Krzysztofa Martyńskiego, Łukasza Wachowiaka i na bramkę Filipa Tarko. Zmiany w drużynie gości przyniosły korzystne zmiany i w ostatnich dziesięciu minutach meczu zawodnicy WKS Grunwald doprowadzili do remisu, a później dzięki dwóm trafieniom na bramkę zapewnili sobie kolejne dwa punkty w tabeli.

Mecz zakończył się wynikiem 28:26 dla przyjezdnych którzy coraz pewniej czują się na pozycji lidera II ligi. Następny mecz poznaniacy zagrają 2 kwietnia u siebie z Liderem Swarzędz.

Polonia Środa Wielkopolska – WKS Grunwald Poznań 26:28 (12:17)

WKS:  Patryk Kulczyński 1, Filip Tarko – Łukasz Wachowiak 9, Łukasz Koligat, Krzysztof Westwal 3, Robert Fogler 3, Michał Majewski 3, Mateusz Lubiewski 1, Krzysztof Martyński 2, Jan Socha 4, Łukasz Karbowski 1, Aleksander Pawłowski, Piotr Nowicki 1, Hubert Zdunek