Juniorki Wielkopolskiego ZPN powtórzyły sukces i w zdobyły tytuł mistrzyń Polski. W finale podopieczne Anny Gawrońskiej po rzutach karnych pokonały Łódzki ZPN.

Rozgrywki dziewcząt do lat 16 odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze zawodniczki bez większych problemów przebrnęły przez fazę grupową z kompletem punktów i zachowanym czystym kontem we wszystkich trzech spotkaniach. Wielkopolanki rozprawiały się kolejno z Lubelszczyzną (5:0), Warmią i Mazurami (1:0) oraz Dolnym Śląskiem (1:0). W finale na przeciw siebie stanęły kadry oparte na zawodniczkach Medyka Konin i SMS-u Łódź, doszło zatem do rewanżu za klubowe mistrzostwa Polski. W tamtych rozgrywkach górą były rywalki, tym razem musiały jednak przełknąć gorycz porażki.

Decydujące spotkanie dobrze rozpoczęło się dla kadry Wielkopolski. Już w 15. minucie prowadzenie dało uderzenie Darii Nowak, która zwieńczyła strzałem swoją indywidualną akcję. Radość nie trwała długo, przeciwniczki wyrównały po kilku minutach. Wynik 1:1 utrzymał się do końca czasu regulaminowego. Wobec braku rozstrzygnięcia sędziny zarządziły konkurs jedenastek. Jako pierwsze uderzały zawodniczki z Łodzi i w pierwszych dwóch kolejkach były bezbłędne. W trzeciej jednak Wiktoria Cisowska wyczuła intencje strzelczyni i zatrzymała piłkę. Tym samym jednak zrewanżowała się bramkarka z łódzkiego broniąc uderzenie Kingi Kozak. Rozstrzygnięcie przyniosły piąte uderzenia. Łodzianka posłała piłkę obok bramki, a Daria Nowak nie pomyliła się i tytuł trafił do Wielkopolski.

Wielkopolski ZPN – Mistrzynie Polski Juniorek Młodszych U-16

Zofia Buszewska, Wiktoria Cisowska, Aleksandra Dudziak, Kinga Kozak, Karolina Majda, Daria Nowak, Maria Nowak, Weronika Piasecka, Alicja Piechocka, Weronika Szmatuła, Oliwia Szymczak, Gabriela Walczak, Kamila Wielińska, Joanna Węcławek, Gabriela Zimecka, Aleksandra Żurek (wszystkie Medyk Konin), Dominika Hyża, Beata Nowak (obie Polonia Środa Wielkopolska).

Informacja WZPN/zdjęcia Grażyna Rojek.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments