Jan Bednarek odszedł z Kolejorza za 6 milionów euro.

21-letni obrońca jest wychowankiem Sokoła Kleczew. Pięć lat temu trafił do Kolejorza. W barwach pierwszej drużyny zadebiutował 23 września 2013 roku w wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice. W sezonie 2014/15 był wypożyczony do Górnika Łęczna. Po powrocie na Bułgarską zaczął grać regularnie. W minionym sezonie rozegrał 34 spotkania w pierwszym zespole Lecha.

Southampton to ósmy zespół poprzedniego sezonu Premier League. W przerwie między sezonami doszło do zmiany trenera. Miejsce Claude’a Puel’a zajął Mauricio Pellegrino. Bednarek nie będzie pierwszym Polakiem w tym klubie. Wcześniej grali w nim m.in. bramkarz Bartosz Białkowski, pomocnik Kamil Kosowski oraz napastnik Grzegorz Rasiak.

Dobra dyspozycja piłkarza na boisku nie umknęła uwadze ekspertów. W styczniu 2017 roku podczas gali Piłki Nożnej otrzymał nagrodę dla „Odkrycia Roku”, a po zakończeniu ostatniego sezonu był nominowany na Gali Ekstraklasy w kategoriach „Odkrycia roku” oraz „Obrońca roku”. W czerwcu wystąpił na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Bednarek zagrał we wszystkich trzech spotkaniach, w których zagrali biało-czerwoni.

Bednarek w barwach Kolejorza wystąpił w 40 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę i raz asystował przy bramce kolegów. Z poznańskim klubem świętował zdobycie mistrzostwa Polski w 2015 roku i Superpucharu Polski w 2016 roku.

Informacja lechpoznan.pl

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments